Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Uwielbiała go cała Polska. Nagle zniknął, rzucił karierę i został listonoszem
Karol Osiński
Karol Osiński 01.09.2020 18:26

Uwielbiała go cała Polska. Nagle zniknął, rzucił karierę i został listonoszem

Polska
fot. TRICOLORS/East News

Polska uwielbiała tego człowieka. Żarty, jakimi rzucał, powalały na kolana każdego fana humoru. Kiedy zniknął ze sceny, wszyscy zastanawiali się co się z nim dzieje i czym się zajmuje. Kiedy prawda wyszła na jaw, byli zszokowani. Zakończył karierę i postanowił zostać listonoszem. Kiedyś nazywano go prawdziwym królem.

Kariera bywa przewrotna w każdej branży. Niezależnie od tego, czy jesteś sławnym człowiekiem, o którym mówi mnóstwo ludzi, lub zwykłym obywatelem, droga zawodowa może potoczyć się różnie. Z nim nie było inaczej. Zrezygnował z popularności na rzecz pracy listonosza.

Uwielbiała go cała Polska. Po czasie został listonoszem

Ciężko było uwierzyć, że jeden z najpopularniejszych polskich kabareciarzy postanowił po czasie zostać listonoszem. Właśnie tak potoczyła się droga zawodowa Zenona Laskowika. Nazywany niegdyś Królem Kabaretu twórca i założyciel legendarnego Kabaretu Tey niespodziewanie zszedł ze sceny, by rozpocząć pracę listonosza.

Jego skecze kabaretowe są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. W czasach komuny wraz ze swoimi popularnymi współpracownikami, do których zaliczali się m.in. Bohdan Smoleń, Rudi Schubert czy Janusz Rewiński, swoimi żartami powalali fanów na kolana. Super Express donosi, że pod koniec lat 80. popularność kabaretu znacznie spadła, dlatego postanowił zejść ze sceny:

– Czułem, że muszę narodzić się na nowo – tłumaczył Zenon Laskowik.

  1. Marcin Mroczek musiał oddać dzieci. Aktor „M jak Miłość” nie mógł powstrzymać łez
  2. Michał Wiśniewski walczy z chorobą. Szczere, trudne wyznanie

Planował zostać trenerem piłkarskim, a został kabareciarzem

Zenon Laskowik jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Zaraz po zakończeniu nauki jego głównym celem zawodowym było rozpoczęcie kariery piłkarskiego trenera. Super Express przekazuje, że jego rodzina od zawsze marzyła, żeby został księdzem. Los skierował go na całkowicie inne tory i został kabareciarzem.

Kiedy w latach 90. porzucił scenę, wielu fanów wierzyło, że jeszcze się na niej pojawi. I tak w 2003 roku Polska scena kabaretowa powitała go ponownie. Powrócił z nowym repertuarem kabaretowym w towarzystwie wielu satyryków młodego pokolenia. W 2019 roku postanowił wskrzesić Kabaret Tey. Niegdyś powiedział, że traktuje swoją twórczość jako służbę, a jego głównym założeniem jest zwracanie uwagi publiczności na poważne sprawy poprzez humor.

Niewątpliwie Polska jeszcze niejednokrotnie będzie miała ubaw z jego żartów.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

Polska

Polska była zdziwiona, kiedy Zenon Laskowik porzucił scenę kabaretową.

72 urodziny obchodzi dzisiaj Zenon Laskowik – polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, twórca słynnego kabaretu „Tey”
Najlepszego ‼️???????? pic.twitter.com/BItNrkZI4Z

— Nostalgia (@lata8290) March 26, 2017