Polska w niedalekiej przyszłości osiągnie szczyt zachorowań na koronawirusa. Mimo ciągle rosnącej liczby osób zakażonych szczyt jest dopiero przed nami. Naukowcy wiedzą kiedy możemy spodziewać się apogeum zarażeń, prognozy nie pozostawiają żadnych złudzeń. 

Z każdym dniem liczba osób zakażonych rośnie. Polska powinna przygotować się na szczyt zachorowań, który jak twierdzą specjaliści, ma dopiero nastąpić. Naukowcy wiedzą już kiedy. Analitycy z zespołu ExMetrix przygotowali niezbędne analizy i szacunki dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce.

Polska dopiero osiągnie szczyt zachorowań

Analitycy z zespołu ExMetrix po przeanalizowaniu sytuacji w kraju, przygotowali prognozy na najbliższe miesiące. Okazuje się, że najgorsze jeszcze przed nami. Do tego momentu wykresy wskazujące liczbą osób zakażonych będą wciąż rosły. Opracowany przez zespół model pokazuje, że w szczycie zachorowań Polska będzie miała około 9 tysięcy zakażonych. Ten moment ma nastąpić 20 kwietnia. 

Według specjalistów najszybciej choroba będzie rozprzestrzeniała się na początku kwietnia. Liczba zakażeń będzie drastycznie rosnąć do połowy miesiąca. 

– W przygotowanej przez nas prognozie staraliśmy się uwzględnić szerokie spektrum czynników, mających wpływ na rozwój epidemii COVID-19 – powiedział Zbigniew Łukoś, Prezes ExMetrix, jak cytuje portal se.pl.

  1. Z ostatniej chwili: europejski kraj pierwszy raz w historii odwołał maturę
  2. Zapadła kluczowa i nieodwracalna decyzja. Najważniejsza wiadomość dla wszystkich Polaków, którzy spłacają raty
  3. Koronawirus posiada zdolność mutacji. Jeden pacjent był zarażony aż dwiema odmianami

Kiedy nastąpi koniec epidemii koronawirusa?

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie nastąpi koniec epidemii koronawirusa. Specjaliści z zespołu ExMetrix, przewidują jedynie, że Polska przejdzie w łagodniejszy sposób epidemię w porównaniu do innych krajów. 

-Nasz model prognostyczny, oprócz danych opisujących sam przebieg epidemii, wykorzystuje także informacje dotyczącą kondycji zdrowotnej społeczeństwa, stanu opieki medycznej, warunków meteorologicznych oraz zdyscyplinowania społeczeństwa w obliczu nadzwyczajnie zaistniałej sytuacji – powiedział Zbigniew Łukoś, jak czytamy na portalu se.pl.

Prezes zespołu ExMetrix zwraca uwagę na to, jak ważna jest w całej analizie rola społeczeństwa. To jakie działania podejmie Polska w najbliższym czasie i jak Polacy będą stosować się do nowych restrykcji, będzie rzutowało na rozwój choroby. Wykresy wskazują, że aktualnie wchodzimy w kluczowy etap epidemii. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polska
fot. unsplash.com/
Corina Rainer

Szczyt zachorowań na koronawirusa dopiero przed nami. 

Polska
fot. unsplash.com/Adam Nieścioruk

Naukowcy wiedzą kiedy nastąpi punkt kulminacyjny. 

 

Polska wciąż przygotowuje się na ten kluczowy moment.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kościół na Mazowszu zamknięty. Sześciu duchownych zakażonych koronawirusem
  2. Nikt ich nie widział przez 30 lat. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia, niespodziewany skutek kwarantanny
  3. Wyliczyli, ile kosztuje utrzymanie dziecka. Kwoty ścinają z nóg, a po ich zsumowaniu robi się słabo
  4. Nowoczesne placki ziemniaczane to absolutny hit. Wielu już oszalało na ich punkcie, łatwy i szybki przepis
  5. Poniżył ją na oczach milionów widzów TVP. Ślubu nie będzie, zaręczyny zerwane
  6. Co z wizytami na cmentarzu w czasie przedświątecznym? Policja wyjaśnia zasady, o których trzeba wiedzieć

Źródło:  se.pl

Poprzedni artykułKot pierwszy raz w życiu zobaczył szczeniaki. Właściciele nagrali zaskoczonego mruczka
Następny artykułCzy można iść na cmentarz? Policja tłumaczy, jak zachować się w czasie pandemii
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.