Polska stała się ostatnio krajem szerokiej dyskusji na temat społeczności LGBT. W kraju doszło do mocnego podziału. Niemal każda osoba publiczna przedstawia swoje stanowisko w tej kwestii. Dla wielu jest to czas, by wyznać prawdę o swojej orientacji, chcąc w ten sposób wesprzeć społeczności LGBT. Tym razem do coming outu doszło w świecie filmu.

Polska znajduje się w zaskakującym punkcie. Za sprawą kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy rozgorzała ogromna dyskusja dotycząca społeczności LGBT. Chcąc wesprzeć osoby homoseksualne, prawdę o swojej orientacji wyznała kolejna osoba.

Kolejny coming out w Polsce

Sytuacja w Polsce jest wciąż bardzo napięta. W publicznej dyskusji, stosując apel do władz i Polaków wziął udział Michał Oleszczyk, krytyk filmowy, tłumacz, wykładowca akademicki, a także były dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni. 

– Wszystko to owocuje jednym – że w zasadzie nie możecie nas skrzywdzić, bo niezależnie od tego, czy na skali wykluczającej mowy plasujecie się w dolnych rejestrach (niech się nie obnoszą) czy też jesteście jej prymusami (zakaz pedałowania), wasza przemoc i tak nic już nie doda do bólu, który my, tak czy owak, znamy – napisał Michał Oleszczyk na swoim profilu na Facebooku, jego post polubiło ponad 5,5 tysiąca osób.

  1. Wielka rewolucja w kraju. Podobnych rzeczy jeszcze nie było
  2. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Michał Oleszczyk o byciu gejem

Krytyk wspomina o swoim pierwszym wyznaniu o swojej orientacji, dodaje także, że dopiero ta poważna sytuacja zmotywowała go do ponownego poruszenia tego tematu, tym razem na większą skalę.

-Pierwszego coming outu dokonałem w wieku lat 22, wobec bardzo wąskiego grona przyjaciół i wobec Rodziców. Poszło różnie; chwilami katastrofalnie i traumatycznie. Na następny, szerszy akt zdecydowałem się dopiero w wieku lat 27 – wyjaśnia krytyk i dodaje, dlaczego postanowił swojemu wyznaniu poświęcić osobny post:

-Dziś mam 38 lat i piszę taki samodzielny post po raz pierwszy, mimo że kiedyś obiecałem sobie nigdy nie włączać się w tożsamościowe wojny naszych czasów (bo ogólnie rzecz biorąc, uważam je za bardziej destrukcyjne, niż budujące). Ale nie ma rady; sytuacja wyeskalowała tak, a nie inaczej, a ja nie zamierzam wymontowywać lustra znad umywalki w łazience – wyjaśnia filmowiec.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Długi i bardzo osobisty wpis poruszył internautów.

polska
fot. facebook.com/michał oleszczyk

Michał Oleszczyk wyznał prawdę o swojej orientacji. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niestety, doszła do nas straszliwa wiadomość. Wielu Polaków miało nadzieję do samego końca, nie żyje Marta K.
  2. Chłopczyk powiedział „Kocham Cię, mamo”, po chwili zmarł. Przyczyna śmierci jest druzgocąca
  3. Brzuch kobiety bez przerwy rósł. Lekarze zrobili prześwietlenie i zamarli, nie widzieli nigdy nic podobnego
  4. Co się stało? Nagle w ”Pytaniu na śniadanie” zamarli, hamak rozpadł się pod Marzeną Rogalską
  5. Cena za kotlety schabowe w sejmowej stołówce zwala z nóg. Zwykli Polacy mogą przecierać oczy ze zdumienia

Źródło: jastrzabpost.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek! 

 

Poprzedni artykułSoda oczyszczona do prania. 4 zastosowania, które zmienią twoje życie
Następny artykułUroczy mops dostanie serduszko na dobranoc?
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.