Polska wciąż zmaga się z epidemią koronawirusa, która, jak wynika z liczb podawanych przez rząd, przybiera na sile. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od soboty 10 października cały kraj będzie żółtą strefą, czy jednak to możliwe, by niebawem stał się czerwoną? Niestety, informacje na ten temat nie napawają optymizmem. Profesor Krzysztof Simon w rozmowie z portalem Rp.pl, nie zostawił złudzeń.

4739. Tyle wynosi ilość potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem na dzień dzisiejszy, 9 października. Cała Polska została objęta żółtą strefą, a Ministerstwo Zdrowia rozsyła SMS-y, dotyczące wprowadzanych obostrzeń. Profesor Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych nie ma dla nas dobrych wiadomości. Dodatkowo zdradził, do kiedy zostanie z nami epidemia. 

Polska w żółtej strefie

Od 10 października cała Polska będzie w żółtej strefie, z wyłączeniem powiatów, które należą do strefy czerwonej, a na nas, obywateli, zostaną nałożone nowe restrykcje. Czy jednak jest możliwe, by cała Polska znalazła się w czerwonej strefie? Ekspert nie ma wątpliwości.

Przy skali lekceważenia przez część obywateli tego problemu, niedługo strefą czerwoną będzie cała Polska, poza wioskami wysoko w górach – powiedział w rozmowie z portalem Rp.pl profesor Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych, oceniając pozytywnie pomysł organizacji stref czerwonych i żółtych. 

  1. Ministerstwo Zdrowia bije na alarm. Pilna wiadomość dla wszystkich kobiet
  2. W TVN dziennikarz nagle wypalił na wizji w niewybrednych słowach. W studiu zamarli, gdy tylko go usłyszeli
  3. Od jutra żółta strefa w Polsce. Nie wejdziemy na cmentarz 1 listopada? Wicepremier odpowiedział

Kiedy skończy się epidemia koronawirusa?

Epidemia koronawirusa skończy się, najprawdopodobniej, nigdy, a przynajmniej tak wynika z odpowiedzi profesora Krzysztofa Simona. 

– Nie szybko. Epidemia pozostanie z nami prawdopodobnie do końca naszego życia i będzie czymś zbliżonym do grypy. Kwestia, czy będzie tak agresywnie przebiegała. Jeśli rozpoczniemy masowe programy szczepień, to ochronimy te osoby, które mogą to ciężko przechodzić. Powstaną leki, które będą skuteczne. To zależy od przemysłu farmaceutycznego i szczepionkowego – odpowiedział, zapytany: Kiedy to się skończy? w rozmowie Jackiem Nizinkiewiczem. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje dotyczącą ilości kolejnych zakażeń. Od jutra, 10 października, cała Polska, poza powiatami znajdującymi się w strefie czerwonej, zostanie objeta żółtą strefą. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji
  2. Koniec z wjazdem „na dowód” do jednego kraju. Polacy jeżdżą do niego masowo, trzeba szykować paszporty
  3. Co dalej ze szkołami i nauką zdalną? Ważna deklaracja premiera Morawieckiego
  4. WHO przekazało dramatyczną wiadomość. Czarny scenariusz właśnie się spełnia
  5. Jolanta Kwaśniewska totalnie zmieniła image. Wszyscy patrzą tylko na jej głowę, co ona zrobiła?
  6. Przepyszny przepis na gołąbki po staropolsku. Receptura babć nadaje im niewyobrażalnie delikatnego smaku

źródło: rp.pl, Twitter

 

Poprzedni artykułWłaśnie wydano oficjalne oświadczenie, chodzi o „Taniec z gwiazdami”. Fani są zdruzgotani, wszystko przez koronawirusa
Następny artykułRobert: „15 lat po ślubie żona każe mi pamiętać o rocznicy, a sama zapomina czym jest maszynka do golenia”
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.