Polska wciąż zmaga się z epidemią koronawirusa. Mimo tego, że jeszcze nie jesteśmy w posiadaniu leku na COVID-19 to kolejne osoby zostają wyleczone. Według ostatnich informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, grono osób wyleczonych powiększyło się o 34 osoby. 

Epidemia koronawirusa wciąż trwa. Polska, tak jak i reszta świata nieustannie walczy, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się choroby. Mimo ciągle rosnącej liczby osób zakażonych, niektórym udaje się wygrać walkę z chorobą. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 34 pacjentach, którzy zostali wyleczeni. Lekarze są dobrej myśli. 

Kolejne osoby zostały wyleczone

Według najnowszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia kolejne 34 osoby zostały wyleczone, po zakażeniu koronawirusem. Na ten moment aż 318 osobom udało się wygrać walkę z chorobą. Ponad 2 tysiące osób jest wciąż hospitalizowanych.

Wraz z początkiem kwietnia rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia, które mają jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pierwotnie nowe zasady miały obowiązywać do 11 kwietnia, jednak zostały przedłużone o następny tydzień. Wzmożone restrykcje będą obowiązywały do 19 kwietnia.

Dodatkowo Minister Zdrowia zapowiedział, że od czwartku 16 kwietnia wejdzie w życie obowiązek noszenia masek ochronnych w przestrzeni publicznej. W sytuacji, kiedy nie będziemy w posiadaniu takich maseczek, wystarczy osłonić twarz, chociażby szalikiem, bądź chustką. 

  1. Czy można pójść z dzieckiem na spacer? Odpowiedź rzecznika GIS-u jest jednoznaczna
  2. Córka marszałek Witek błaga internautów o pieniądze. Wiele osób załamuje ręce patrząc na powód
  3. Pilny alarm ekspertów do właścicieli kotów. Nie wypuszczajcie ich teraz z domów, finał może być tragiczny

Polska wciąż walczy z epidemią 

Na ten moment w naszym kraju jest 5 742 osób zakażonych, a 175 osób zmarło. Niestety jeszcze żaden kraj na świecie nie jest w posiadaniu antidotum na koronawirusa, które ostatecznie rozwiązałoby problem pandemii. W wielu krajach na całym świecie trwają badania nad szczepionką. Według najbardziej optymistycznego scenariusza możemy się jej spodziewać pod koniec przyszłego roku. 

Do tej pory, musimy uzbroić się w cierpliwość i przestrzegać wszelkich zasad ostrożności. Polska jest jednym z niewielu krajów, gdzie ofiar epidemii jest stosunkowo niewiele, w porównaniu do niektórych państw. Na ten moment najwięcej zakażeń odnotowano na terenie Stanów Zjednoczonych, Włoch i Hiszpanii. 

Polska wciąż walczy z przykrymi skutkami epidemii. Nie bagatelizujmy zaistniałej sytuacji i pozostając w domu, przyczyńmy się do zminimalizowania ryzyka zakażenia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polska
fot. unsplash.com/
engin akyurt

Polska wciąż walczy z epidemią koronawirusa. 

polska
fot. unsplash.com/
Zach Vessels

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych osobach, którym udało się wygrać walkę z chorobą. 

polska
fot. unsplash.com

Polacy w większości stosują się do wszelkich zaleceń rządu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Naukowcy nie mogli uwierzyć, zjawisko tuż przy Ziemi. „Pojawiła się nagle. To zły znak”
  3. Syn Zenka Martyniuka został zatrzymany. Policja miała już dość łamania kwarantanny
  4. Przeprowadzał wywiad z domu. Nagle do pokoju wpadła jego córka, reakcja ojca jest niesamowita
  5. Nigdy nie wyrzucaj czerstwego pieczywa. Dzięki 1 trikowi chleb znowu będzie chrupiący i świeży w kilka minut
  6. Po cichu przyjęto niepokojącą ustawę. O co chodzi?

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl 

 

Poprzedni artykułPamiętacie Adasia Niezgódkę z „Akademii Pana Kleksa”? Nie uwierzycie, kim dziś jest i jak wygląda
Następny artykułPielęgniarka wychodziła na dyżur. Za wycieraczką samochodu był list, po przeczytaniu odebrało jej mowę
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.