Polska zmaga się teraz z groźnym wirusem. Jednak podczas tej pandemii nie można zapominać o innych chorobach. One nagle nie zniknęły, są obok nas nadal. Lekarze biją na alarm, co ok. 7 osoba może być chora. W Polsce stopień umieralności jest wyższy niż w innych krajach. 

Medycy ostrzegają. Umieralność na tę chorobę może być nawet o 20% wyższa w Polsce, niż w innych krajach Europy Zachodniej. Nawet co siódma osoba może spotkać się z tym spotkać. Kto znajduje się w podwyższonej grupie ryzyka i jak ustrzec się przed zachorowaniem?

Polska krajem o podwyższonej umieralności

Doktor nauk medycznych Małgorzata Marcinkiewicz w rozmowie dla styl.pl zdradza, że świadomość i profilaktyka czerniaka rośnie z rok na rok. Niestety w Polsce nadal umiera na niego statystycznie 20 procent więcej Polaków, niż innych mieszkańców Europy Zachodniej.

W tym momencie specjaliści szacują, że na ten nowotwór choruje średnio 6,5%-7% osób na 100 tys. mieszkańców. Dane pokazują, że od kilkunastu lat wzrost zachorowań stale rośnie. Lekarze robią wszystko by zwiększyć profilaktykę i nagłaśniać problem.

  1. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat dla wszystkich Polaków. 7 rzeczy, które możesz zauważyć u siebie
  2. Podchwytliwe pytanie w Milionerach. Uczestnik długo nie mógł się zdecydować

Grupa o podwyższonym ryzyku

Lekarze są zgodni, że ludzie bardzo jasnym fenotypie skóry są bardziej narażeni na ten typ nowotworu. Oprócz koloru na zachorowania mają wpływ również czynniki genetyczne oraz duża ilość znamion i pieprzyków występująca na całym ciele.

Na szczęście pojawiają się coraz nowsze technologie, potrafiące wykryć czerniaka bardzo wcześnie. Rośnie również świadomość społeczna, coraz częściej można spotkać kampanie w telewizji, które poruszają tę tematykę swoimi spotami reklamowymi. Dobrą decyzją było również wprowadzenia ograniczenia wieku na korzystanie z solarium. Również Ministerstwo Zdrowia przestrzegało przed sztucznymi kąpielami słonecznymi.

A wy nadużywacie promieni słonecznych?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polska
fot. pixabay.com/dorianrochowski

Korzystanie z solarium może mieć poważne skutki dla zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
  2. 1 września dzieci wracają do szkół. Porażające słowa eksperta, nie ma wątpliwości, co się stanie
  3. Pilna wiadomość dla tysięcy Polaków. Kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich, wydano ostrzeżenia
  4. Co się stało? Nagle w ”Pytaniu na śniadanie” zamarli, hamak rozpadł się pod Marzeną Rogalską
  5. Dramatyczna wiadomość Polsatu obiega Polskę. Wszyscy klienci Biedronki przecierają oczy po komunikacie

Źródło: styl.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułByły mąż Marty Kaczyńskiej powiedział na głos, co myśli o Andrzeju Dudzie. Zdradził wielki sekret?
Następny artykułIwona Węgrowska miała wypadek. W jej auto uderzył tir, w środku siedziała jej córeczka
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.