Polska, wraz z dniem 10 października, została objęta żółtą strefą, natomiast aż 32 powiaty znalazły się w strefie czerwonej. Czy niebawem możemy stać się tzw. czarną strefą? Jak informuje Interia.pl, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych wypowiedział się na temat sytuacji w kraju i kolejnych obostrzeń. – Efekty tego będą za 2-3 tygodnie – cytuje słowa dr. Michała Sutkowskiego portal. 

W niedzielę 11 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4178 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Polska od kilku tygodniu mierzy się z coraz większym wzrostem zachorowań, a rząd wprowadza nowe restrykcje. Co czeka nas za kilka tygodni? Ekspert zabrał głos. 

Polska w czarnej strefie?

Od soboty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, w życie weszły kolejne obostrzenia, a Polacy czekają na dalsze postanowienia rządu. Na temat restrykcji i tego, co czeka nas w najbliższym czasie, wypowiedział się prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Zamykanie barów, pubów i restauracji o 22 jest tylko jednym z elementów walki z epidemią, i wcale nie najważniejszym – cytuje słowa dr. Michała Sutkowskiego Interia.pl, powołując się na PAP. 

Zdaniem eksperta to przestrzeganie zasad zachowania dystansu społecznego, noszenie maseczek, stosowania się do nowych obostrzeń i zasady higieny, czyli dezynfekcja, mają największe znaczenie. Jeżeli nie będziemy się do tego stosować, skutki mogą być naprawdę poważne

– Efekty tego będą za 2-3 tygodnie. Pod warunkiem, że będziemy się stosować do tych zasad. Dwie trzecie zakażeń zależy od nas – cytuje dalej portal. – Musimy się starać, żebyśmy nie stali się jedną czarną strefą – powiedział lekarz.

  1. Ginekolog: ”Zdradzę wam największy sekret pacjentek. Zemdli was na samą myśl, ale taka jest prawda”
  2. Rewolucja w emeryturach, o której każdy powinien pamiętać. Termin mija już za paręnaście dni
  3. Kiedy skończy się epidemia? Ekspert nie ma złudzeń, fatalna wiadomość dla Polaków

Czy w Polsce będzie drugi lockdown?

Drugi lockdown w Polsce to temat, który w ostatnim czasie bardzo często się przewija. Czy możliwe, że powtórzy się scenariusz, który znamy z początków epidemii koronawirusa w kraju?

Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym – powiedział pod koniec września premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Brukseli. 

Choć Polska mierzy się z potężnymi przyrostami zachorowań, a w kolejnym powiatach, a także całym kraju, wprowadzane się nowe obostrzenia, eksperci twierdzą, że lockdown, jaki znamy z początków pandemii, nam nie grozi, a wszystko zależy od odpowiedzialności i zachowania społeczeństwa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polska
Fot. Piotr Molecki/East News

Od 10 października cała Polska, z wyjątkiem powiatów objętych strefą czerwoną, stała się strefą żółtą. Oznacza to nowe restrykcje, które już weszły w życie, jak noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, również na ulicach. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje Krzysztof. Przegrał walkę z ciężką chorobą
  2. Robert Makłowicz zrównał hitowe show z ziemią. Nerwy puściły, powiedział wszystko
  3. Pamiętacie Jessicę z ”Rolnik szuka żony”? Właśnie wyszła cała prawda na jej temat, ludzie zaskoczeni jej nowym zajęciem
  4. Trzeba dobrze się przyjrzeć, aby rozpoznać Magdę Gessler. Pozbawiona burzy loków nie przypomina siebie
  5. Pamiętacie Klaudiusza z ”Big Brothera”? Pokazał zdjęcie z dorosłym synem, fani zachwyceni
  6. Kiedy prozdrowotny czosnek staje się trucizną? Granica jest bardzo cienka, miliony osób popełniają ogromny błąd

źródło: wiadomosci.interia.pl

 

 

Poprzedni artykułDramatyczny apel papieża Franciszka. „Mamy przed sobą niewiele lat”
Następny artykułPolicja nie ma litości. Tysiące kar za brak maseczki, nie oszczędząją nawet antycovidowców
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.