Polska: z zachodniej części kraju płyną pilne wiadomości i niezwykle ważny apel, który powinien dotrzeć do każdego z nas. Przestrzegają przed ogromnym niebezpieczeństwem, a wszystko zacznie się lada moment, bo już za kilka dni. Na ulicach kraju będzie pełno policji. Jak się okazuje, jeżeli nic się nie zmieni, cały świat musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

25 września Polska przeżyje wielki wstrząs, miliony ludzi da o sobie znać. Niosą oni ze sobą ważne przesłanie, na które coraz więcej osób zwraca uwagę. Informacje płyną z zachodu, ale może się to rozejść na cały kraj. 

Polska: strajki klimatyczne w kraju

25 września 30 miast i miejscowości zastrajkuje, aby zwrócić uwagę na współczesne problemy klimatyczne. Na oficjalnym Facebooku akcji, organizatorzy zachęcają do udziału wszystkie miasta i wsie w Polsce. Wszystko zacznie się już za niecały tydzień w piątek, w ramach światowej mobilizacji Fridays for Future (ang. piątki dla przyszłości).

— Już 25 września w wielu miastach Polski odbędą się strajki w ramach światowej mobilizacji Fridays for Future. Jednak ze względu na obecną sytuację nie wszystkie miasta będą mogły wyjść na ulicę — czytamy w poście organizatorów strajku, opublikowanym na Facebooku. 

— Dlatego, aby pokazać, w jak wielu miejscach sprawa klimatu jest obecna, bierzemy udział w międzynarodowej akcji #YourVillageForFuture! (ang. twoje małe miasteczko dla przyszłości — dop. red.) […] Wystarczy zrobić zdjęcie z transparentem przed tabliczką z nazwą swoje miejscowości i opublikować w mediach społecznościowych — napisali w dalszej części.

  1. TVP przekazało zatrważającą wiadomość. Nic nie dało się zrobić, nie spodziewali się śmierci
  2. Dodatek 4300 zł do emerytury tylko dla grupy wyjątkowych osób. Niebawem będzie ich nawet 100 tys.
  3. Ministerstwo zdrowia właśnie podało najgorszą możliwą wiadomość. Polacy zamarli

Zachód też strajkuje

Jak informuje zielonagora.wyborcza.pl protest będzie miał również miejsce w tym zachodnim mieście Polski. Młodzi zielonogórzanie utożsamiają się z postulatami Strajku Klimatycznego i chcą pokazać swoje zaangażowanie w ten problem.

— Politycy i osoby w pozycji władzy odbierają nam prawo do decydowania o naszej przyszłości. Nie zgadzamy się na to, żeby nasz los był dyktowany przez wąską grupę ludzi. Czarne scenariusze, które jesteśmy w stanie dostrzec już teraz […] będą tylko wzrastać na sile — przekonują organizatorzy, jak cytuje ich dalej portal.

Niedawno pisaliśmy o wstrząsających scenach, które rozegrały się w Krakowie, w związku z innym pokojowym strajkiem klimatycznym.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Strajk wystartuje 25 września.

Weźmie w nim udział również Zielona Góra.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Joanna Koroniewska zdruzgotana, śmierć uderzyła za wcześnie. Ukochana osoba w jej życiu odeszła, boli do dziś
  2. Nie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w Polsce
  3. Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie ślubne sprzed 50 lat. Wszyscy Polacy znają osoby z fotografii, poznajecie ich?
  4. Edytę Górniak zaliczyła spektakularną wpadkę w TVP. Poniosło ją do granic możliwości, natychmiast zaczęła się tłumaczyć
  5. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  6. Domowe kotlety mielone po szwedzku są niewyobrażalnym hitem. Smakują lepiej niż tradycyjne, niebo w ustach

Źródła: facebook.com, zielonagora.wyborcza.pl

Poprzedni artykuł„Familiada” świętuje 26 urodziny, oglądacie? Pamiętacie kultowe wpadki?
Następny artykułPorażające wiadomości z polskiej wsi. Znaleźli zwłoki, policja przekazała wstrząsające fakty
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl