Polska w ostatnim czasie zmaga się z kolejnymi, dziennymi rekordami zakażeń koronawirusem. Jak się okazuje, obecna sytuacja wpływa nie tylko na nas, ale również na sąsiadujące z nami państwa. Właśnie przekazano, że kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polaków. Jak się okazuje, wszystko stanie się już w ten weekend.

Jak właśnie przekazała dziennikarka RMF FM, Aneta Łuczkowska, jedno z państw Unii Europejskiej podjęło pilną decyzję. Jak się okazuje, sytuacja, w której znajduje się Polska, była kluczowa w tej sprawie. Destynacja, do której często wybierają się Polacy, wprowadził bardzo ważne obostrzenie, które w życie wejdzie lada dzień.

Koronawirus w Polsce

Polska znajduje się w kryzysowej sytuacji. W czwartek 22 października Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 12 107 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem, natomiast od początku pandemii odnotowano 214 686 przypadków zakażeń, z czego 4 019 osób zmarło. 

Sytuacja w kraju jest na tyle dynamiczna, że w czwartek, dowiemy się o nowych postanowieniach rządu w sprawie obostrzeń. Już dziś premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu sztabu kryzysowego ogłosi wytyczne dotyczące uczniów szkół podstawowych, funkcjonowania miejsc publicznych oraz nowych obostrzeń. Niewykluczone również, że lada dzień cała Polska zostanie uznana za strefę czerwoną, co zaleca premier Mateusz Morawiecki. Jednak jak się okazuje, ważne decyzje dotyczące Polaków, zapadają również poza granicami naszego kraju. Właśnie przekazano najnowszą z nich. Niektórzy będą z tego powodu bardzo niezadowoleni. Może ona pokrzyżować plany tysięcy osób.

  1. Lekarze biją na alarm. RMF właśnie przekazało pilny apel, wstrząsająca prawda wyszła na jaw
  2. Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich Polaków
  3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien zrobić 4 rzeczy

Polska: Niemcy wprowadzają obostrzenia wobec Polaków

Jak przekazała na Twitterze dziennikarka RMF FM, Aneta Łuczkowska, Niemcy podjęły decyzję w sprawie Polski. Okazuje się, że sytuacja w kraju jest na tyle poważna, że nas sąsiedzi wprowadzili ważne obostrzenie, które wejdzie w życie już za kilka dni, w sobotę 24 października. Pilna wiadomość dla tych, którzy mieli opuścić granice Polski. 

– Od soboty 24.10 cała Polska będzie uznawana przez Niemcy jako obszar ryzyka zakażeniem SARSCoV2. Oznacza to, że osoby przyjeżdżające z Polski muszą się liczyć z obowiązkową kwarantanną. Każdy land ma osobne przepisy w tej kwestii – przekazała dziennikarka. 

Jak przekazuje gov.pl, przy podróży do Niemiec, należy liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa oraz przebywania w kwarantannie, a każdy, kto ma zamiar wybrać się do naszych sąsiadów, powinien zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zasad testowania oraz kwarantanny w Niemczech, które zostały opublikowane na stronie polskiego rządu. Przypomniano również, że wprowadzone ograniczenia nie dotyczą osób przejeżdżających przez Niemcy w tranzycie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do Polaków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży zagranicznych

– Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne – czytamy na oficjalnej stronie rządu Polski.

W obliczu panującej sytuacji na świecie każdy, kto decyduje się na wyjazd zagraniczny, musi liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Jak przekazano w ostatnich informacjach, łączna ilość zakażeń koronawirusem na świecie wyniosła 41,3 mln, w tym 1,13 mln zgonów oraz 28,1 mln przypadków ozdrowień. Niestety, sytuacja jest bardzo poważna, a pandemia w wielu miejscach na świecie wciąż przybiera na sile. Kolejne kraje odnotowują rekordowe wzrosty zachorowań, wprowadzają nowe obostrzenia, restrykcje, godziny policyjne i ogłaszają kryzys.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Właśnie przekazano najnowsze informacje. Jak podała dziennikarka RMF FM, cała Polska będzie uznawana przez Niemcy jako obszar ryzyka zakażeniem koronawirusem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koniec z kolejkami w sklepach. Nowe rozwiązanie znacznie ułatwi zakupy podczas pandemii
  2. Polski rząd zrezygnował. Odwołali konferencję: „Nawet nie jest potrzebna decyzja”. Sytuacja w kraju robi się coraz bardziej poważna dla Polaków i turystów
  3. DGP: Eksperci wyliczyli, ile Polaków naprawdę choruje na koronawirusa. Porażające liczby
  4. Odwołają Boże Narodzenie 2020? Biuro Świętego Mikołaja wydało oświadczenie
  5. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział prawdziwą rewolucję. Chodzi o zmianę dot. maseczkę ochronnych
  6. Postanowił sprawdzić, ile otrzyma za stare monety dziadka. Gdy się dowiedział, oniemiał – wielka kwota
  7. Piła codziennie sok z kiszonej kapusty, już po 5 dniach zauważyła zdumiewającą różnice. Zniknęła najgorsza dolegliwość

źródło: Twitter, gov.pl

 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.