Polska i inne kraje członkowskie UE zostały wezwane do zaostrzenia restrykcji, przed drugą falą epidemii koronawirusa, która spodziewana jest jesienią, przekazuje wiadomosci.radiozet.pl. Być może w najbliższym czasie życie Polaków zmieni się diametralnie. Wszystko przez obawy szefów UE.

Wszyscy boją się II fali koronawirusa. Jeśli sprawdziłby się najczarniejszy scenariusz znów czekałby nas lockdown i upadek gospodarczo-ekonomiczny. UE obawia się, takiej sytuacji, dlatego, jak podaje wiadomosci.radiozet.pl, wszystkie kraje członkowskie mogą stać się zobowiązane do zaostrzenia restrykcji, by uniknąć niechcianych konsekwencji II fali światowej pandemii. 

Zakażenia w Polsce wciąż rosną

Jak donosi portal wiadomosci.radiozet.pl, 24 września Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby nowych zakażonych jest 1136 osób, co stanowi rekordową liczbę od początku epidemii. Ministerstwo podało także, że z powodu zakażenia zmarło 25 osób. 

Niestety, na razie nie podano, czego miałyby dotyczyć restrykcje, można się spodziewać, że chodzi o ujednolicenie wszystkich panujących zasad reżimu sanitarnego w państwach członkowskich, co miałoby realnie wpłynąć na zmniejszenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

  1. Fani TVP i TVN załamani. Sprawdził się najgorszy scenariusz, nie żyje wielka legenda
  2. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
  3. Właśnie przekazano oficjalny komunikat. Zaktualizowano wszystkie obostrzenia, pilne

Koronawirus w Polsce

Sytuacja w naszym kraju nie ulega poprawie. Ministerstwo Zdrowia postanowiło wprowadzić podział na strefy, dzięki którym reżim sanitarny będzie różny w zależności od tego, czego wymaga dana strefa. W Polsce ogniska najczęściej znajdują się w placówkach publicznych. Strefy są wyznaczane co tydzień i zależne od obliczeń ilości chorych na ogólną liczbę mieszkańców.

Wspólne działania krajów członkowskich to radykalne posunięcie, ale może okazać się skuteczne. Jeśli będą faktycznie różnić nas próby walki z koronawirusem, możemy nie osiągnąć zamierzonego celu. Z niecierpliwością więc czekamy na postanowienia parlamentu europejskiego. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

POLSKA
fot. unsplash.com/Christian Lue

Czy unia podejmie zorganizowaną walkę z pandemią?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niestety, koronawirus w kolejnym pociągu. Pilny komunikat sanepidu, ostrzegają przed niebezpieczeństwem
  2. Skandal w nowym sezonie „Hotel Paradise”. Na egzotycznej wyspie robi się gorąco
  3. Trwa dramatyczna walka z ogniem. Płonie szkoła w południowej Polsce, na miejscu kilkanaście zastępów straży
  4. Niebywała oferta w drogeriach Hebe. Wszyscy lecą, żeby zdążyć. Luksusowe kosmetyki można dostać nawet za jeden grosz
  5. Wielkie szczęście w życiu Michała Szpaka. Gratulacjom nie ma końca, radosna nowina obiegła całą Polskę
  6. Sok z malin jest niezastąpiony zimą, zrobisz go bez problemu w zaciszu domowym. Sklepowe odpowiedniki przegrywają w przedbiegach

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułWiększość Polaków uważa, że sytuacja w kraju idzie w dobrym kierunku. Jakie jest wasze zdanie?
Następny artykułPorażająca prawda wyszła na jaw. Mucha wyznała, co chciała zrobić w czasie ciąży. „Tabletki leżały na mojej dłoni”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl