Polska w ostatnim czasie przekroczyła kolejny próg, jeżeli chodzi o liczbę zakażonych. Dotychczas wartości przekazywane były w setkach, jednak od niedawno liczba ofiar wynosi już ponad tysiąc. W ostatnim wywiadzie Wiceministra Zdrowia z Justyną Dobrosz-Oracz dowiadujemy się jednak, że nie wiadomo, ile może być osób zakażonych, czy Polska nie ma takich danych? 

Epidemia koronawirusa nie daje o sobie zapomnieć nawet na moment. Zasięgi choroby rozszerzają się na kolejne części kraju, z każdym dniem dowiadujemy się o nowych osobach zarażonych. Mimo to, Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska uważa, że to jak sytuacja będzie rozwijać się w najbliższym czasie, nie jest do końca jasne. 

Czy Polska nie posiada informacji na temat liczby zakażonych koronawirusem? 

Polska posiada szacunkowe informacje, na temat liczby zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco aktualizuje wiadomości odnośnie kolejnych zakażeń. Wszystkie działania związane z epidemią są monitorowane, a informacje o jakichkolwiek zmianach w tej kwestii są niezwłocznie publikowane.

Analitycy ze spółki ExMetrix oszacowali, że do kwietnia możemy się spodziewać nawet 9 tysięcy zarażonych. To o prawie 9 razy więcej niż w obecnym momencie. Szacunki dokonywane są na podstawie modelu rozwoju sytuacji w krajach, gdzie wirus pojawił się w pierwszej kolejności. Jednak według niektórych, wartości, o których mowa, mogą nie do końca mieć wiele wspólnego z rzeczywistością.

– […] nie mam takich danych. Nawet nie wiem, czy są takie szacunki. Może jakieś modele matematyczne mogą to oszacować. – odpowiada Waldemar Krasko, na pytanie o to ile Polska może mieć na swoim terenie osób zakażonych. 

  1. Wszyscy się w niej kochali. Dziś ciężko uwierzyć, że to ona, operacje plastyczne zniszczyły jej twarz
  2. Sytuacja jest poważna. Trwa dramat syna Katarzyny Dowbor i jego żony
  3. Dagmara Kaźmierska jest w szpitalu. „Królowa życia” ma pilny apel do fanów, pokazała zdjęcia

Liczba kolejnych ofiar koronawirusa nie jest do końca jasna 

Podane informacje wprowadzają w lekką dezorientację. Okazuje się, że Polska nie ma wystarczających danych, by bazować na modelach, które wykorzystywane są w innych krajach. 

– Dla nas to jest jeszcze za wcześnie. Mamy w tej chwili niecały tysiąc osób zakażonych. A modele sprawdzają się na większych liczbach – wypowiada się Waldemar Krasko, jak cytuje portal wyborcza.pl.

Szacunkowe wartości, które podawane są do informacji publicznej, to tylko ogólny zarys tego jak sytuacja klaruje się w rzeczywistości. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dni, wtedy dopiero będzie można określić, jaka jest tendencja. 

– Nie mam wątpliwości, że ofiar koronawirusa jest więcej, niż podają rządowe statystyki – wypowiada się jeden z medyków, jak podaje wyborcza.pl

Polska jest jednym z niewielu krajów, gdzie działania prewencyjne zostały podjęte dużo wcześniej. Zanim epidemia zaczęła rozprzestrzeniać się w zawrotnym tempie, Polska miała już zamknięte szkoły, uniwersytety i punkty gastronomiczne.

W porównaniu do innych krajów Europy, Polska nie znajduje się w najgorszej sytuacji. Jednak to jak sytuacja będzie rozwijała się w najbliższym czasie, zostanie wydedukowane dopiero za jakiś czas. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Polacy
fot. pexels.com / Anna Shvets

Epidemia koronawirusa dosięga kolejne części kraju. 

polska
policja.pl

Polska wprowadza kolejne obostrzenia w związku z rozprzestrzeniająca się epidemią. 

Polska
Fot. TerriAnneAllen, Pixabay

Władze państwa nie są w stanie określić, jak sytuacja będzie rozwijała się w najbliższym czasie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  3. Polska gwiazda jest w ciąży, pokazała zdjęcie. Znamy płeć dziecka i termin porodu
  4. Fryzjer zrobiła jej metamorfozę. Spojrzała na swoje włosy i wiedziała, że już nigdy nie popełni tego błędu
  5. Chińczycy wydali oświadczenie ws. hantawirusa wykrytego u zmarłego mężczyzny. Ich lekarze nie mają wątpliwości
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca „TOP Chefa”, był zakażony

Źródło: wyborcza.pl, youtube.com

 

Poprzedni artykułWażne informacje dla wszystkich Polaków. Właśnie zmieniono termin rozliczenia PIT
Następny artykułMasz brudną pralkę? Jeden produkt, który wszyscy mają w domu, zrobi to za ciebie. Miliony ludzi go pokochało
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.