Polska musi być przygotowana. W dniu dzisiejszym o godzinie 16:00 dojdzie do akcji na gigantyczną skalę. Organizatorzy zapowiedzieli, że zapowiadają blokady samochodowe, rowerowe, piesze oraz rzeczowe. Można spodziewać się zatem sporych utrudnień w ruchu. Polki i Polacy wychodzą na ulice, by walczyć o swoje prawa.

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie zorganizowane przez kobiety o nazwie: Blokada #ToJestWojna//Polska. Dziś o godzinie 16:00 kobiety wyjdą na ulice miast, by wspólnie protestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Ogólnopolski strajk kobiet. Polska będzie protestować

To już pewne. Na Facebooku pojawiło się wydarzenie, w którym zapowiedziano strajk w całej Polsce. Już dziś o godzinie 16:00 na ulicach miast Polacy oraz Polki zjednoczą się, by wspólnie protestować przeciwko ogłoszonej kilka dni temu decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zmianie praw aborcyjnych.

Organizatorem strajku jest Ogólnopolski Strajk Kobiet, czyli ruch społeczny założony przez grupę kobiet, w celu informacyjnym. Strona w błyskawicznym tempie uzyskała popularność. Obecnie posiada 281 tys. polubień i 301 tys. obserwujących. Z godziny na godzinę liczba zainteresowanych wzrasta.

Nie inaczej jest z samym wydarzeniem Blokada #ToJestWojna//Polska. Chęć do wzięcia udziału w proteście wyraziło już 17 tys. osób, a aż 28 tys. jest zainteresowanych. Można zatem spodziewać się wielu utrudnień jednakowo w ruchu drogowym, jak i pieszym.

Dodatkowo na oficjalnym profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet regularnie dodawane są wydarzenia związane z protestami w Polsce i za granicą. Jak można się dowiedzieć tylko dziś przewidziane są aż 103 wydarzenia związane z protestami.

Dla każdego z miast, w których mają odbyć się wspólne przemarsze zostały utworzone osobne wydarzenia, by uzyskać jak największą liczbę odbiorców oraz chętnych do wzięcia udziału w protestach. Jak można przeczytać na stronie, protesty zaplanowane są nawet na 31 października.

  1. Już zapowiadają, stanie się 30 października. Polacy mają tylko 5 dni
  2. Zacznie się już o 15, potrwa do późnego wieczora. Cała Polska odczuje skutki, jest komunikat
  3. Sprzed chwili: do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Nie żyje, jego mieszkanie otoczono kordonem

Polacy walczą o swoje prawa

Przypomnijmy, że w czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny, którego prezesem jest Julia Przyłębska uznał, że prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych zmian płodu jest niezgodne z konstytucją. 

Wobec tego od niemal trzech dni Polacy wychodzą na ulice, w celu wyrażania swojego sprzeciwu przeciwko wygłoszonej decyzji. Wielu ludzi uznaje to postanowienie za niezgodne z prawem człowieka i odebraniem wolności wyboru kobiet.

Ogólnopolski Strajk Kobiet umieszcza na Facebooku coraz więcej zdjęć oraz filmów, na których widać liczne przemarsze oraz protesty ludzi na ulicach miast Polski. Z dnia na dzień jest ich coraz więcej, a w dniu dzisiejszym możemy spodziewać się wysypu nowych informacji. Blokady były zapowiadane już wcześniej, jednak dziś znalazło to swoje oficjalne potwierdzenie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Polska
fot. facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czynsz nawet za złotówkę. Miasto znalazło sposób na wsparcie tysięcy Polaków w obliczu pandemii
  2. Wielki skandal u Lewandowskich. Do akcji wkroczyła prokuratura. Robert Lewandowski z żoną często bawią się na egzotycznych wakacjach
  3. Piotr: ”Kobiety powinny zarabiać mniej niż faceci. Jak im się nie podoba, niech zajmują się domem i to za darmo”
  4. Zakonnica zabrała głos po decyzji TK ws. aborcji. Podobnego wyznania nikt się nie spodziewał
  5. Nagła i kontrowersyjna decyzja Trzaskowskiego. Dotyczy aborcji w miejskich szpitalach, nikt się nie spodziewał
  6. Oficjalny producent Muminków odpowiedział Kai Godek, że nie życzy sobie wykorzystywania do gry politycznej. Komentarz chwilę później usunięto
  7. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Źródło: Facebook.com

Poprzedni artykułDziesiątki kościołów w Polsce zdewastowanych. Widok odbiera mowę, zdjęcia po niedzielnych protestach zalały sieć
Następny artykułPoważne zmiany w obostrzeniach dla tysięcy Polaków. Rząd wprowadził wyjątek
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl