Polska. Już dziś między 17 a 19 dojdzie do niewyobrażalnych rzeczy. Cały kraj odczuje skutki i konsekwencje jednej decyzji. Wszyscy już ostrzegają przed tym, co stanie się za kilka godzin. Co więcej, w Warszawie już się zaczęło. Pojawiły się ogromne utrudnienia, a to dopiero początek. Dodatkowo sytuacja najprawdopodobniej nie ustanie przez kilka kolejnych dni.

Uwaga. Już zaczynają ostrzegać przed tym, co wydarzy się zaledwie za kilka godzin. Co więcej, cała Polska odczuje paraliżujące skutki. W Warszawie właśnie się zaczęło. Stolica kraju stanęła.

Polska. Paraliż kraju

Strajki kobiet nie ustają. Tłumy wciąż gromadzą się na ulicach polskich miast, by wyrazić swój sprzeciw wobec czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W dobie epidemii koronawirusa Polacy znaleźli jeszcze jeden sposób na manifestacje swoich poglądów. W Warszawie już się zaczęło. 

Wczoraj odbyła się w Polsce Ostra Jazda, czyli protest, do którego wykorzystano auta i zablokowano ruch uliczny w całej Polsce. Jak się okazuje, dziś akcja ma swój dalszy ciąg, a wszędzie już ostrzegają. 

W Warszawie prostet rozpoczął się już około godziny 8. To właśnie wtedy kierowcy zablokowali wjazd na plac Wilsona od ulicy Krasińskiego, przez co korki tworzyły się również w innych relacjach. Jak podaje TVN24.pl, wszędzie było słychać dźwięk klaksonów. 

Na miejscu nie zabrakło policji, a utrudnienia potrwały około półtorej godziny. To jednak dopiero zapowiedź tego, co ma dziś wydarzyć się w całej Polsce pomiędzy godziną 17 a 19.

  1. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
  2. TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domów
  3. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?

Polska: Strajk kobiet we wtorek 27 października

We wtorek 27 października odbędzie się kolejny strajk kobiet w całej Polsce. Demonstracji ponownie planują zablokować ulice. Wszyscy apelują, by nie przemieszczać się dziś autem, chyba że chce się wziąć nim udział w demonstracji.

We wtorek strajk kobiet odbędzie się w 23 polskich miastach oraz w Nowym Jorku. Manifestacje zostaną zorganizowane w Rudzie Śląskiej o godz. 18, Jaworznie o godz. 19, o godzinie 17 w Limanowej i Grójcu, w Andrychowie o godzinie 15:30 i 17 w Kruszwicy.

W Olsztynku początek strajku zaplanowano na godzinę 16, w Świętochłowicach demonstracja rozpocznie się o 18, Rybniku o 19, Włocławku o 17, w Zebrzydowicach, Kościanie oraz Gdańsku o godzinie 19. W Płocku o godzinie 18, Trzemesznie o 19, Krotoszynie o 18, Drawnie o 17, Śremie 18 oraz o godzinie 17 w  Chojnicach i Pruszczu Gdańskim. Protestujący zbiorą się o godzinie 16 w Skarszewach, 17:45 w Rumi oraz 18 we Wrocławiu.

Kolejne strajki zaplanowane są na środę 28 października – tego dnia do kobiet mieszkających w Polsce apeluje się, by w ramach wyrażenia swojego sprzeciwu nie szły do pracy. Natomiast w piątek 30 października organizowany jej strajk pod hasłem Na Warszawę. Nie ma wątpliwości, że przez najbliższy czas Polska zostanie zablokowana.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polska
Fot.Jakub Kaminski/East News

Od czwartku niemal cała Polska strajkuje w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zalicza
  2. TVN ostrzega wszystkich, zacznie się już dziś o 23:00. Będzie niebezpiecznie, lepiej nie wyjeżdżać z domów
  3. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
  4. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
  5. Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
  6. Podobnych scen jeszcze nie było. Między protestujących wjechała karetka, z głośnika popłynęło niewiarygodne hasło
  7. Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczy

źródło: tvn24.pl, onet.pl

 

 
Poprzedni artykułNagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
Następny artykułZamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych w tym tygodniu? Nieoficjalne informacje Radia ZET
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.