Polska jest w poważnych kłopotach, wielu Polaków może być w ogromnym niebezpieczeństwie. Już podjęto decyzję o zarządzeniu spotkania sztabu kryzysowego. Rząd miał natychmiastową reakcję.

Polska stolica znowu ma poważne kłopoty. Niebezpieczeństwo jest na tyle poważne, że zdecydowano o zarządzeniu spotkania sztabu kryzysowego. Decyzja została podjęta błyskawicznie.

Polska stolica w niebezpieczeństwie

W związku ze zwróceniem się o pomoc Rafała Trzaskowskiego do rządu w sprawie awarii w Czajce szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk postanowił odpowiedzieć. Napisał na Twitterze, że zapewniają o pomocy i już jutro odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego w związku z zaistniałą sprawą. Polska jest w niebezpieczeństwie.

— W związku z prośbą prezydenta Trzaskowskiego, premier Mateusz Morawiecki zdecydował o udzieleniu pomocy dla miasta stołecznego Warszawy. Jutro odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów [KPRM — przyp. red.] — napisał na mediach społecznościowych.

  1. Pilne ostrzeżenie. GIS alarmuje Polaków, wydano zakaz zbliżania się do jednego miejsca, nastąpiła wielka awaria
  2. Nagła zmiana dotycząca najnowszych obostrzeń. Nikt się nie spodziewał

Ponowna awaria w Czajce

Cała sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Odpowiedź szefa KPRM pojawiła się na apel Rafała Trzaskowskiego, który dzisiaj o 17 na konferencji prasowej zwrócił się o pomoc do rządu, w związku z ponowną awarią w oczyszczalni ścieków Czajka, która miała miejsce w ubiegłą sobotę 29 sierpnia.

Prezydent Warszawy poinformował również, że już trwają pracę w tunelu pod Wisłą, w którym doszło do wspomnianej wyżej awarii.

— Pracownicy MPWiK i eksperci zewnętrzni (Politechnika Krakowska i Politechnika Warszawska) rozpoczęli już badanie tunelu pod Wisłą, gdzie doszło do awarii. Na godz. 15 zwołałem kolejne posiedzenie sztabu, na którym podejmiemy dalsze decyzje — ogłoszę je tuż po posiedzeniu sztabu — napisał na Twitterze.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Polska
fot. twitter.com/@michaldworczyk

Michał Dworczyk poinformował o zarządzeniu spotkania sztabu kryzysowego.

Polska
fot. twitter.com/_trzaskowski

Trwają badania tunelu, w którym doszło do awarii.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdziły tragiczną wiadomość
  2. Gwałtowne, niebezpieczne zmiany. Jest oficjalne ostrzeżenie, tysiące Polaków muszą się przygotować
  3. Koszmar w szpitalu. Bezsilny pacjent próbował wyjść na czworaka korytarzem, ludzie dookoła tylko patrzyli
  4. Anna Lewandowska zmiażdżona przez znaną aktywistkę. Ostra wiązanka wbija w ziemię
  5. Skóra w popularnym mleku? Mężczyzna nie mógł uwierzyć: „Tkanka mięsopodobna”. Producent odpowiedział
  6. Przez tydzień piła napar z obierek ziemniaków, od lat nie czuła się równie wspaniale, zalety można wyliczać dziesiątkami

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułDramat Rafała Trzaskowskiego. Błaga o pomoc rząd, nie miał innego wyjścia
Następny artykułTrwa walka z ogniem, na miejscu kilkadziesiąt zastępów straży. Koszmar w polskim mieście
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl