Polska: New Look wycofuje się z naszego kraju. To ostatni moment, by zrobić zakupy w popularnej sieci sklepów. Co się stało? Wyjaśnienia przedstawicieli marki wbiły klientów w stupor. Nikt nie spodziewał się takiej odpowiedzi! 

Ta wiadomość zmartwiła wszystkich miłośników brytyjskiej marki odzieżowej. Polska: New Look podjął decyzję o zamknięciu wszystkich sklepów. Co się stało? Wygląda na to, że dni sieciówki w naszym kraju są policzone. Dlaczego zdecydowano się na tak radykalny krok? Znamy treść oficjalnego oświadczenia! Nikt nie przypuszczał, że może do tego dojść.

Polska: New Look zamyka sklepy. Dlaczego?

Jak informuje portal wnp.pl przyczyną, dla której New Look zamyka sklepy w Polsce, jest problem z rentownością. Dochody ze sprzedaży produktów w naszym kraju są na tyle niskie, że marka zdecydowała się złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości!

Do niedawna w naszym kraju było aż dziewiętnaście sklepów sieci. Mimo to szefostwo New Look miało stwierdzić, że perspektywy na rozwój i sukces w Polsce nie są zbyt obiecujące. Jak podano w oficjalnym oświadczeniu:

– Spółka nie osiąga niezbędnego progu rentowności, która pozwoliłaby jej kontynuować działalność – czytamy na businessinsider.com.pl

Póki co New Look Poland oczekuje na decyzję, czy ich wniosek o ogłoszenie upadłości zostanie rozpatrzony pozytywnie. Na szczęście dla klientów według ustaleń businessinsider.com.pl do tego czasu będzie można bez przeszkód zrobić zakupy

New Look znika z Polski?

Polska: New Look wycofa się z kraju w ciągu najbliższych miesięcy. Warto pamiętać, że w związku z tym ważność stracą także karty lojalnościowe klientów. 

Nie tylko Polacy będą musieli obyć się bez zakupów w brytyjskiej sieci. Pod koniec ubiegłego roku New Look wycofał się z Chin, a także Belgii. Spory wpływ na ostatnie działania firmy ma fakt, że New Look planuje poważne zmiany w dotychczasowej pozycji rynkowej. 

New Look nie jest pierwszą marką, której przedstawiciele uznali, że w naszym kraju nie są w stanie wygenerować wystarczających dochodów. Zaledwie dwa lata temu z Polski wycofała się inna brytyjska sieć – Marks & Spencer.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polska: new look
fot. materiały prasowe New Look

Polska: New Look wycofuje się z naszego kraju! Dlaczego?

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułStare zdjęcia Dagmary Kaźmierskiej. Zobaczcie, jak zmieniła się „Królowa Życia”
Następny artykułŚlub Grażyny Torbickiej z Adamem Torbickim był im pisany. Miłość trwa od 38 lat!
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.