Do mediów dotarła kolejna przykra informacja. Polski aktor nie żyje. Smutne wieści przekazał Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego. Potwierdzono, że w wieku 62 lat zmarł Adam Błoniarz. 

Branża aktorska pogrążyła się w rozpaczy. W sieci mnożą się komentarze przepełnione wspomnieniami oraz kondolencjami dla najbliższych.

Polski aktor nie żyje. Adam Błoniarz zmarł w wieku 62 lat

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego jako pierwszy przekazał przykre informacje. Na oficjalnym profilu na Facebooku pojawił się post, z którego dowiadujemy się o śmierci Adama Błoniarza.

Przekazano, że aktor odszedł 19 listopada, mając zaledwie 62 lata. W sobotę 26 listopada w Kościele pw. Świętego Józefa Robotnika w Kielcach odbędzie się msza pożegnalna. Po ceremonii artysta spocznie na cmentarzu w Leszczynach.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że Adam Błoniarz, aktor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego, zmarł 19 listopada 2022, w wieku 62 lat. Msza Święta Żałobna odprawiona zostanie 26 listopada 2022 (sobota) o godz. 12.00 w Kościele pw. Świętego Józefa Robotnika w Kielcach, po czym nastąpi wyprowadzenie Drogiej Nam Osoby na Cmentarz w Leszczynach. Rodzinie Adama składamy wyrazy współczucia — czytamy w poście.

Kim był Adam Błoniarz?

Adam Błoniarz od 16 lat pracował dla kieleckiego teatru. Wystąpił w ponad 45 sztukach, a na deskach teatru czuł się jak ryba w wodzie.

Na swoim koncie ma również współprace z wieloma reżyserami, którzy mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami. Mowa o takich nazwiskach jak: Joanna Piekarska, Krzysztof Niesiołowski, Waldemar Śmigasiewicz, Ewa Marcinkówna czy Leszek Śmigielski.

Współpracownicy Adama zdobyli się również na post wspominkowy. W pięknych słowach opisali, jaki był aktor.

Teatr nie był jedyną jego pasją. Miał wiele zainteresowań, którymi zarażał innych. W ostatnim czasie zaangażował się w pracę w Klubie Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Prowadził muzykoterapię, również dla chorych na Parkinsona, kącik komputerowy, modelarski, fotograficzny. Wybudował jacht, którym przewoził niepełnosprawne dzieci i seniorów. Był wrażliwy, zawsze pomocny i wszystkim życzliwy — napisali o Adamie koledzy z teatru.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
    2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
    3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi

Źródło: rmf.fm