Do sieci trafiło nagranie z zatrzymania pastora Artura Pawłowskiego z Kanady. Jak czytamy na polsatnews.pl, wszystko z powodu łamania obostrzeń wprowadzonych do celów walki z koronawirusem.

Film z zatrzymania opublikował sam duchowny, który nie szczędził ostrych słów. Wcześniej funkcjonariusze co najmniej dwukrotnie sprawdzali kościół.

Duchowny zatrzymany

Portal calgaryherald.com donosi, że duchowny i jego brat wracali z nabożeństwa. Nagle ich auto zostało zatrzymane przez policję. Pawłowski nie zostawił na policjantach suchej nitki.

Na nagraniu słychać, jak krzyczy o gestapo, nazistach. Film został nazwany Gestapo znowu atakuje kościół.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Organy ścigania uznają chęć ludzi do uczestniczenia w zgromadzeniach opartych na wierze, a także prawo do protestu. Jednakże, gdy znajdujemy się w środku globalnej pandemii, wszyscy musimy przestrzegać nakazów związanych ze zdrowiem publicznym, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i komfort psychicznycalgaryherald.com cytuje policję.

Funkcjonariusze odwiedzili kościół w kwietniu z nakazem kontroli, jednak pastor nie chciał z nimi rozmawiać. Jak czytamy na polsatnews.pl, rozmowa skończyła się krzykiem. Do podobnej sytuacji doszło w Wielką Sobotę.

Pastor miał dostawać grzywny za organizację protestów niezgodnie z przepisami dot. walki z pandemią.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl