Zofia Czerwińska: pogrzeb aktorki odbędzie się już dzisiaj.  W uroczystości wezmą udział najbliżsi gwiazdy — rodzina, przyjaciele, a także wielu artystów. Mariusz Szczygieł poinformował w Fakcie, że podczas ceremonii pogrzebowej zaśpiewa polski gwiazdor. O kim mowa? Tego się nie spodziewaliście!

Śmierć aktorki wywołała smutek wielu osób. Czerwińska była wspaniałym człowiekiem i wybitną aktorką, dlatego tak trudno wyobrazić sobie świat bez jej obecności. Zofia Czerwińska: pogrzeb artystki będzie zdecydowanie wyróżniał się na tle innych ceremonii. Kobieta pragnęła, by jej prochy zostały złożone w… różowej urnie. W tym celu jej serdeczny przyjaciel, Mariusz Szczygieł, sprowadził ją aż z Niemiec. Podczas ceremonii pogrzebowej zabrzmi utwór My Way, którą zaśpiewa Jacek Stachurski.

Jak będzie wyglądał pogrzeb Zofii Czerwińskiej?

Ostatnia wola artystki zostanie spełniona. Jacek Stachurski pojawi się na ceremonii wraz z zespołem i wykona polską wersję utworu My Way, o czym opowiedział Mariusz Szczygieł na łamach Faktu:

– Przed śmiercią napisała mi, że wykonanie Stachurskiego jest powalające, Idąc za jej ostatnią wolą, pomyśleliśmy z przyjaciółmi, że najlepiej, gdyby utwór wykonał sam artysta. Stachursky się zgodził iprzyjedzie na pogrzeb ze swoimi muzykami! Przed rozpoczęciem mszy żałobnej zaśpiewa polską wersję My way. Utwory liturgiczne zaśpiewa baryton Marcin Bronikowski. To światowej sławy wykonawca, którego Zosia poznała, gdy był jeszcze dzieckiem. Do tego na organach zagra Emanuel Bączkowski, znany solista i kameralista, który koncertuje na całym świecie. To właśnie on, w najważniejszych bazylikach rzymskich, wykonał cykl recitali promujących polską muzykę organową – zdradził Mariusz Szczygieł w rozmowie z Faktem.

Zofia Czerwińska: pogrzeb artystki będzie nietypowy

Pogrzeb aktorki odbędzie się w środę, 20 marca 2019 roku w kościele Środowisk Twórczych w Warszawie. Zostanie pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północnym.

Aktorka zmarła w wyniku komplikacji związanych z operacją kręgosłupa. Zdawała sobie sprawę z ryzyka, dlatego przed operacją ustaliła wszelkie szczegóły pogrzebu ze swoim przyjacielem, Mariuszem Szczygłem. Zdążyła również pożegnać się z najbliższą rodziną i przyjaciółmi. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Zofia Czerwińska: pogrzeb
screen TVP Kultura

Zofia Czerwińska: pogrzeb artystki zgromadzi wiele sław ze świata show-biznesu.  

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJoanna Racewicz, z mężem rozdzieliła ją katastrofa w Smoleńsku. Zginął na miejscu
Następny artykułIle zarabiają aktorzy ”Na dobre i na złe”? Kwoty są astronomiczne