Lelum.pl > Nowości > Polski ksiądz oskarżony przez Watykan! Ostatnim kazaniem przeszedł samego siebie? Wierni pękli
Michał Fitz
Michał Fitz 03.10.2023 13:14

Polski ksiądz oskarżony przez Watykan! Ostatnim kazaniem przeszedł samego siebie? Wierni pękli

ksiądz Woźnicki
youtube.com/Wroniecka

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Michał Woźnicki to najbardziej kontrowersyjny z polskich księży. Ten za głoszone przez siebie kazania nie raz już był publicznie krytykowany, a za jeden z takich wywodów został nawet skazany przez sąd. Odwrócił się też od niego Watykan.

Ksiądz Michał Woźnicki wydalony z Kościoła

Ksiądz Woźnicki oryginalnie należał do zakonu salezjanów, ale ci wyrzekli się go, gdy głoszone przez niego z ambony słowa przestały być akceptowalne. Mało tego, nie tylko nasi rodzimi księża nie chcą mieć z nim nic wspólnego. Wieść o nim dotarła nawet do Stolicy Apostolskiej.

Watykan też był wstrząśnięty tym, co z mównicy potrafi opowiadać Woźnicki. W związku z tym został oskarżony o herezję i schizmę. Wśród innych duchownych wsparcia już nie ma, ale to nie oznacza, że się poddał. Wciąż głosi swoje kazania w kameralnej kaplicy. Można je znaleźć w sieci.

Ks. Woźnicki chciał wyproszenia homoseksualnego dziennikarza z sali rozpraw

Ostatnie kazanie księdza Woźnickiego

Tak naprawdę każde kolejne kazanie Woźnickiego może choćby fragmentem oburzać opinię publiczną. W przypadku ostatniego nie było inaczej. Duchowny pochylił się bowiem nad tematem cudzołożenia. Dla niego z pewnością nie jest to grzech jak każdy inny.

Woźnicki wzywał do tego, by już w momencie popełniania takiego grzechu bić się w pierś i nawoływać Jezusa. Dalej tłumaczył, jak lekkomyślne jest popełnienie takiego czynu, bo grozi niezwykle poważnymi konsekwencjami.

Miałeś przeświadczenie, że gdybyś umarł za tę chwilę przyjemności, w momencie orgazmu, to do piekła byś poszedł?

Internauci reagują na słowa księdza Woźnickiego

Pierwsze kazania Woźnickiego generowały głównie szok i oburzenie, ale z biegiem czasu internauci zaczęli inaczej patrzeć na słowa wyklętego przez Watykan duchownego. Teraz już zupełnie nie traktują go poważnie, a komentując jego słowa, przeważnie stroją sobie żarty.

  • Michał, mylisz się, umierać z orgazmem to sama przyjemność, spróbuj
  • Michał to wielki znawca orgazmów
  • Ręce opadają na ten głoszony przez wielebnego ciemnogród
  • Gość oderwany od rzeczywistości
  • Nie przesadzaj z tym współżyciem, inni księża nie takie harce robią
Tagi: ksiądz
Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy
niebieski tekst goniec.pl na białym tle
[II-51]
Ksiądz Michał Woźnicki z Poznania został skazany przez sąd za nieokazanie dokumentów funkcjonariuszom policji podczas ich interwencji w celi kapłana w domu zakonnym. Duchowny nie krył swojego oburzenia wyrokiem, obrażając przy tym sąd i dziennikarzy.Ksiądz Michał Woźnicki jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i działań. W 2018 roku został usunięty z zakonu salezjanów. Mimo to wciąż mieszka w ich domu i odprawia msze, nie mając do tego uprawnień. W wygłaszanych kazaniach często obraża ludzi, a także rzuca antysemickie i homofobiczne komentarze. Popis swoich możliwości dał ostatnio na sali sądowej, gdzie toczyła się sprawa, w której był oskarżony.
Czytaj dalej
Ksiądz Woźnicki wdał się w awanturę w budynku sądu
Ksiądz Woźnicki po raz kolejny wszczął awanturę w poznańskim sądzie.
Ksiądz Woźnicki po raz kolejny wszczął awanturę w poznańskim sądzie.
W czwartkowy poranek ksiądz Woźnicki, wyrzucony ze zgromadzenia salezjanów za niesubordynację, który swą działalność przeniósł do internetu i prywatnej kaplicy, gdzie nielegalnie odprawia nabożeństwa, po raz kolejny pojawił się w poznańskim sądzie w związku ze sprawą sprzed kilku miesięcy.Przypomnijmy, że w trakcie pierwszej fali epidemii do jego mieszkania, które przekształcił w kaplicę, weszli zawiadomieni o nielegalnym zgromadzeniu policjanci. Duchowny odmówił założenia maseczki oraz pokazania dokumentów. Mundurowi siłą doprowadzili go do radiowozu.
Czytaj dalej