Pomidory to jedne z najbardziej powszechnych i lubianych warzyw nie tylko w Polsce, lecz także na świecie. Mamy dla was banalny trick na boskie pomidory. Ten przepis już dawno został zapomniany przez miastowych. Niesamowite! 

Nie da się zaprzeczyć, że pomidory to bardzo pożywne i zdrowe warzywa. Są również bardzo popularne wśród hodowców. Jak je uprawiać, by były dorodniejsze i smaczniejsze? Zdradzamy kilka sposobów.

Przepis na pomidory 

Do sieci trafił niedawno filmik z kilkoma poradami na temat uprawy pomidorów. Na kanale bezchemii pojawiły się skuteczne sposoby na te rośliny. Dotyczą one zarówno tych gruntowych, jak i szklarniowych odmian.

Na nagraniu mężczyzna porusza kilka ważnych kwestii, m.in. podwiązywanie, podlewanie, ściółkowanie, opryski i przycinanie tychże roślin.

  1. Anna Mucha wrzuciła intymne nagranie z Kubą Wojewódzkim. W końcu prawda się wydała
  2. MEN przedstawiło 10 zasad dla uczniów wracających do szkoły. Numer 8 budzi kontrowersje wśród rodziców

Z czym pomidory? 

Aby uzyskać jak największe pomidory, należy je uprawiać na jeden lub dwa pędy. Pozwoli to owocom lepiej się rozrastać. Wszystkie inne, tzw. dzikie pędy należy uciąć. Znajdują się one zazwyczaj między liściem a pędem.

Ważne jest również podwiązywanie pomidorów, ponieważ ich krzaczki bardzo się rozrastają. Należy po prostu przywiązać roślinę do palika, aby uchronić ją od połamania.

Aby ograniczyć rozrost chwastów, należy regularnie ściółkować pomidory. Dzięki tej metodzie roślina też lepiej gromadzi wodę, ponieważ warstwa przykrywa ziemię, co ogranicza parowanie cieczy z gleby.

— Rośliny należy podlewać bardzo rzadko, ale bardzo obficie — słyszymy na filmiku.

Pomidory to niezastąpiony element większości kuchni świata. Polska kuchnia, włoska kuchnia, sosy, ketchupy – pomidory świeże, suszone, duszone, z przyprawami, świeżą bazylią, cebulką – niesamowite, że jedno warzywo można wykorzystać. Zapraszamy wam do naszego działu „przepisy” po więcej niesamowitych tricków, które zapewnią wam niezapomniane chwile w kuchni. 

ZOBACZ ZDJĘCIA I VIDEO:

Filmik zdradza niezwykle skuteczne sposoby.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramat Rafała Mroczka. Trwa walka z czasem
  2. Na łamach „Dzień dobry TVN” ujawniła przykre kulisy zwolnienia z TVP. Usłyszała, że jest „za stara”
  3. Nie żyje gwiazda disco-polo. Tragiczna śmierć podczas wieczoru kawalerskiego, najnowsze doniesienia prokuratury
  4. Pilne ostrzeżenie dla czterech województw 2 stopnia. Niebezpieczeństwo może dotknąć tysiące Polaków
  5. Nie zostawili suchej nitki na Barbarze Kurdej-Szatan i jej mężu. Jak oni wyglądali na ślubie gwiazdorskiej pary?
  6. Wystarczy zrobić 1 rzecz, by mięso z kurczaka było bardziej soczyste i miękkie. Niesamowita różnica w smaku

 

Poprzedni artykułPilny komunikat popularnego banku. Możesz stracić wszystkie pieniądze, oszuści próbują okraść Polaków
Następny artykułViola Kołakowska komentuje dymisję Łukasza Szumowskiego. Celebrytka jest zachwycona jego decyzją
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl