Poniedziałek będzie dniem rozpoczynającym nowy, niespokojny tydzień. Zapowiedziano już, jakie są plany, które dotyczą całego kraju. Możemy spodziewać się kolejnych utrudnień w codziennym funkcjonowaniu.

Stanie się już w poniedziałek. Dziś oficjalnie zapowiedziano, jakie będą plany dotyczące przyszłego tygodnia. Wydarzenia obejmą całą Polskę.

Kolejne blokady już w poniedziałek

W całej Polsce od tygodnia trwają strajki związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Miliony Polek codziennie wychodzą na ulice, skandują hasła antyrządowe. Do protestujących przyłączają się taksówkarze, kierowcy, rolnicy. Jednak póki co, działania kobiet nie wpłynęły na podjęcie kroków przez rząd.

Dopiero od wtorku posłowie, a w tym wicepremier zabrali głos w sprawie. Jarosław Kaczyński otwarcie wezwał wyborców PiS-u do walki. Dlatego też Magda Lempart, organizatorka Strajku Kobiet, zapowiedziała, jak będzie wyglądał przyszły tydzień protestów.

W poniedziałek blokady miast, a w środę łańcuch solidarności – powiedziała podczas briefingu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

  1. Dziś rząd ogłosi kolejne obostrzenia dla Polaków. Pilna konferencja premiera na PGE Narodowym
  2. TVN pilnie ostrzega Polaków. Zacznie się już dzisiaj, ogromne niebezpieczeństwo i zagrożenie aż do soboty
  3. Nie żyje ceniony polski artysta. Zmarł w środę, miał koronawirusa

Strajk kobiet – piątek

Jutro będzie miał miejsce strajk na bardzo dużą skalę. Tym razem protestujący skupiają się na ulicach Warszawy. Z całej Polski przyjeżdżają zwolennicy protestu, by iść od godziny 17:00 ulicami miasta.

Nastroje co do jutrzejszego wydarzenia są dość mieszane. Kobiety są zdeterminowane i z pewnością licznie pojawią się w Warszawie. Problem stanowić mogą agresywne grupy osób, które zgodnie z prośbą narodowców będą bronić kościołów.

Marta Lempart zapowiedziała, trzy miejsca, w których skumulują się jutrzejsze wydarzenia:

– Spotykamy się w trzech miejscach. Na alejach Ujazdowskich przed KPRM, bo Morawiecki powiedział, żeby w niego uderzać, a nie w innych, więc idziemy. Dalej Plac Zamkowy i Plac Zawiszy – najbliżej siedziby zła, czyli PiS. Gdzie pójdziemy, to się okaże.

Tymczasem jak podaje RMF, minister zdrowia postuluje za zakazem przemieszczania się i wprowadzeniem drugiego lock downu. 

ZOBACZ WIDEO:

 

Marta Lempart zapowiedziała plany strajku na przyszły tydzień.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Niewiarygodne sceny w Wuhan. Jeszcze niedawno zmagali się z pandemią, teraz zapomnieli o zagrożeniu
  3. Kiedy szczyt zachorowań w Polsce? „RP” podała porażający datę dla obywateli
  4. Właśnie wydano ostrzeżenie dla Polaków. Może być niebezpiecznie
  5. Rząd wykorzystał zamieszanie, po cichu wprowadził nowy podatek. Objęte tysiące Polaków
  6. Uwaga rodzice, wszyscy muszą o tym wiedzieć, chodzi o zdalne nauczanie. Premier informuje, polskie mamy są zaniepokojone
  7. Tysiąckrotnie lepsza niż zwykła mizeria, rodzina oniemieje z zachwytu. Koniec z dodawaniem śmietany, jeden produkt wygrywa wszystko

Źródło: wiadomosci.onet.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl