Zamknięcie granic jest tematem, który od jakiegoś czasu niepokoi obywateli kraju. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki w rozmowie z portalem wydarzenia.interia.pl wypowiedział się na temat potencjalnego powrotu do tego rozwiązania. Liczba zakażeń koronawirusem wzrasta, a wraz z nim zainteresowanie Polaków. Na tę informację czekał cały kraj.

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej na wiosnę bieżącego roku zdecydował się na zamknięcie granic z kilkoma sąsiadującymi krajami. Ta restrykcja obowiązywała od marca do czerwca. Pandemia COVID-19 nie ustaje, dlatego rodacy zastanawiają się, czy istnieje powrót do takiego rozwiązania. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki odpowiada.

Zamknięcie granic. Wiceminister przemówił

Nie planujemy powrotu do kontroli na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki w rozmowie z portalem wydarzenia.interia.pl. Dodatkowo zaznaczył, że na dziś nie posiada informacji, żeby którekolwiek z państw unijnych planowało podobne rozwiązanie. Wiceszef MSWiA dodał, że ma nadzieję, iż tak już pozostanie.

Jak informuje portal wydarzenia.interia.pl podaje, że w okresie, gdy restrykcje o odejścia od obostrzenia zamknięcia granic skontrolowanych zostało prawie 2,5 mln osób wjeżdżających do Polski. Funkcjonariusze straży granicznej podkreślili, że kontrole były już przywracane tymczasowo przez władze naszego kraju, jednak nigdy na taką skalę. Zieloną granicę kraju codziennie kontrolowało ok. 670 strażników.

  1. Sytuacja jest fatalna, uczniowie natychmiast odesłani do domów. Porażające wiadomości z polskiego miasta
  2. Czy Kinga Duda jest zadowolona z nowej roli? Wielu może być zaskoczonych
  3. Piotr: ”Uważam, że każdy facet powinien mieć kochankę. Gdy żona nam się nudzi, możemy się zabawić i dalej udawać dobrego męża”

Restrykcje w Polsce. Zewnętrzne granice Unii Europejskiej dalej objęte kwarantanną

Jak informuje portal wydarzenia.interia.pl obostrzenia, które dotyczą wjazdu cudzoziemców na teren naszego kraju oraz obowiązków poddania się kwarantannie, w dalszym ciągu obowiązują na granicach, które stanowią zewnętrzne granice Unii Europejskiej. Dotyczą one Ukrainy, Rosji oraz Białorusi. Jakiś czas temu wjazd na teren Polski został umożliwiony obywatelom tego ostatniego kraju ze względu na sytuację polityczną.

Na stronie internetowej MSZ cały czas publikowane są informacje, z którymi powinny zapoznać się osoby planujące wyjazdy do strefy Schengen. Resort dyplomacji wyjaśnia tam, jakie restrykcje obowiązują w poszczególnych krajach. To niezwykle przydatna informacja dla wszystkich podróżujących Polaków.

Warto pamiętać, że 13 września przyjęto rozporządzenie o zakazie lotów do 29 państw. Listę mogą państwo zobaczyć tu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał
  2. Padł rekord. Uwielbiane przez turytów miasto zagrożone. Rząd nie ma złudzeń, trzeba ratować Polaków
  3. Czy na cmentarzu trzeba mieć maseczkę? Stanowcza odpowiedź ministra, dotyczy całej Polski
  4. Dagmara Kaźmierska jest już po ślubie? Pokazała zdjęcie z mężczyzną. ”Obrączka na palcu jest”
  5. Pilne: Wielkie zmiany w całej Polsce. „Trzeci poziom” w szpitalach jest kwestią dni
  6. Napar nie do przeceniania podczas jesiennej niepogody. Imbir z tajemniczym dodatkiem potrafią zdziałać cuda

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Poprzedni artykuł„Godzina policyjna” w restauracjach i barach, spotkania ograniczone do 10 osób. Ogromne zmiany Berlinie
Następny artykułBoże Narodzenie i Sylwestra spędzimy w domach? Nie ma dobrych informacji, dane są bezlitosne
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl