Fatalne informacje dopłynęły do nas spod tarnobrzeskich Ocic. Zaledwie 30-letni piłkarz tamtejszego klubu sportowego Koniczynka Ocice, Sylwester Cebula nie żyje. Na oficjalnym profilu zespołu pojawiło się powiadomienie, w którym wyrażono ubolewanie nad tą wielką stratą.

Piłka nożna jest sportem zespołowym. Na boisku wszyscy zawodnicy drużyny są jak jedna duża rodzina, a utrata choćby jednego jej członka to ogromna tragedia. Tak dziś mogą czuć się piłkarze Koniczynki Ocice, którym przyszło pożegnać swojego kolegę.

Nie żyje 30-letni piłkarz Koniczynki Ocice

Od piątku, 11 czerwca europejski futbol obchodzi wielkie święto. Meczem Turcji z Włochami rozpoczęto Euro 2020, które z powodu koronawirusa zostało przesunięte na rok obecny.

Większość fanów skupiła się głównie na poziomie piłki najwyższej, jednak na jej niższych szczeblach dzieje się równie wiele, niestety nie zawsze w dobrym kontekście. Na poziomie klasy A rejonu tarnobrzeskiego doszło do wielkiej tragedii.

Piłkarz tamtejszej Koniczynki Ocice, 30-letni Sylwester Cebula nie żyje. Miał wielki wkład w wywalczonym przez jego drużynę awansie z klasy B do klasy A. Po raz ostatni na boisku pojawił się 12 czerwca. Zmarł w swoim domu. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Z wielkim bólem przekazujemy informacje o śmierci naszego zawodnika, kolegi, przyjaciela… Sylwestra Cebuli (*) Brak słów, które mogłyby opisać to, co teraz wszyscy czujemy.. Myślami jesteśmy przy najbliższych Sylwka, którym składamy najszczersze kondolencje! „Cebul” – zawsze będziesz częścią naszej DRUŻYNY Na zawsze w naszych sercach i pamięci !!!! Dziękujemy Ci za wszystko! – napisano na oficjalnym Facebooku Koniczynki Ocice.

Szczeble polskich rozgrywek piłkarskich

Wspomniana wcześniej klasa B, z której Koniczynka Ocice awansowała jest najniższym ze szczebli polskiej piłki nożnej. Jak nietrudno się domyślić wyżej jest już klasa A, skąd kluby mogą wywalczyć awans do klasy okręgowej, lub spadek poziom niżej.

W klasie okręgowej zazwyczaj spotykają się średnio rozwinięte kluby, aspirujące o awans do wyższych lig. Mecze odbywają się między wiejskimi i miejskimi drużynami. Następnym krokiem jest 4. liga.

Od 4. ligi kluby piłkarskie rozpoczynają podróż ku najwyższym szczeblom. Od 4 ligi po 1, a najwyższym ze wszystkich poziomów w Polsce jest Ekstraklasa, w której występują zdecydowanie najlepsze kluby w naszym kraju.

W tamtejszej lidze można wywalczyć awans do europejskich pucharów, lub zająć miejsce, gwarantujące walkę w eliminacjach.

Zobacz zdjęcie:

Zmarł piłkarz Koniczynki Ocice, Sylwester Cebula.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: echodnia.eu

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl