Rozstania nie zawsze bywają łatwe. Często kończą się bowiem szeregiem nieprzyjemności, niektóre z nich znajdują zaś finał na sali sądowej. Tak może stać się również w przypadku Pauliny z Pomorza. Jej historia nie mieści się w głowie.

Chłopak czy „złota rączka”?

Kobieta rozpoczyna opowieść o byłej już relacji od krótkiego opisu partnera.

– Miał 33 lata i żadnego poważnego związku na koncie, mieszkał też z rodzicami. Mogłam się domyślić, że nie należy do osób dojrzałych, ale emocje wzięły górę – wyznaje.

Mimo że początkowo uczucie kwitło, para szybko przestała się dogadywać, co skutkowało rozstaniem. Na nieszczęście Pauliny były chłopak pomógł jej wcześniej w remoncie mieszkania – odmalował ściany, a także złożył kuchenne meble. Po zerwaniu Pomorzanka otrzymała od ex-partnera… rachunek na kwotę 1400 złotych. Na tyle właśnie wycenił on swój czas oraz energię. Jak wyznaje sama zainteresowana, nie posiada ona obecnie wystarczających środków na spłatę „zobowiązania”, tym samym sytuacja może zakończyć się różnie.

Pieniądze to nie wszystko? A jednak

W sieci znaleźć można masę podobnych historii. Byli partnerzy mieli żądać od kobiet nie tylko gotówki, ale również sprezentowanej wcześniej biżuterii, domowych sprzętów czy… talerzy z IKEI. Część opowiadań poraża absurdalnością.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kazał mi oddać pieniądze za uszkodzony baniak na płyn do spryskiwaczy. […] Po rozstaniu uznał, że jestem winna usterce, bo jechał, aby mi pomóc, więc powinnam zwrócić koszty zakupu nowego sprzętu – napisała na forum jedna z internautek.

Kazał mi zwrócić naszyjnik, który od niego dostałam. Wspólnej znajomej powiedział, że przyda się ta biżuteria jego nowej dziewczynie – dodała inna.

Psycholożka, Dorota Minta, twierdzi, że podobne zachowania mogą wynikać z chęci zemsty na kobietach, które – w opinii ex-partnerów – „zniszczyły ich marzenia o cudownym związku”.

Macie za sobą podobne historie?

Źródło: Wirtualna Polska

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie żyje Ryszard Nadrowski

Redaktor