W Słupsku grasuje wandal, który już drugi raz zniszczył okolicę miejsca pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich. Wcześniej użył toksycznej substancji, tym razem przyszedł z siekierą.

Lech i Maria Kaczyńscy, którzy zginęli w katastrofie Smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, mają w Słupsku miejsce pamięci. W parku Waldorffa znajdują się obelisk i tablica pamiątkowa, przy których rosły dwa dęby. Już dwa razy drzewa zostały zniszczone!

Zniszczono pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich w Słupsku

Przy miejscu pamięci tragicznie zmarłej pary prezydenckiej w Słupsku posadzono w przeszłości dwa dęby. Wandal postanowił oblać je toksyczną substancją, przez którą uschły. Na ich miejsce posadzono nowe drzewa, więc tym razem przestępca użył siekiery.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dwa nowe drzewa ścięto prawdopodobnie w miniony weekend, z piątku na sobotę, o czym poinformowało Radio Gdańsk. W komunikacie możemy przeczytać, że nic poza drzewami nie zostało zniszczone.

– Widać ewidentne ze wandal chciał zniszczyć konkretnie te dwa drzewa! – mówi miejski radny PiS Jacek Szaran z klubu Prawo i Sprawiedliwość w Słupsku.

Sprawę zgłoszono policji, wszczęto postępowanie dochodzeniowe.

Źródło: se.pl, Radio Gdańsk

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Krzysztof Jackowski miał wizję. Twierdzi, że PiS niedługo odda władzę