Poród konika morskiego to najbardziej niezwykła rzecz na świecie, a całość została nagrana. Filmik zapiera dech w piersiach, nic dziwnego, to jeden z najbardziej niezwykłych porodów, jakie można zobaczyć.

Z maleńkiego ciałka wypływają setki koników morskich, a poród wydaje się bardzo prosty, chodź nietypowy. Sprawdźcie sami, a będziecie w szoku, mało kto wie jak wygląda taki poród w rzeczywistości. Jest intrygujący.

Poród konika morskiego

Poród konika morskiego został nagrany i wrzucony na profil great_animals na Instagramie, gdzie w krótkim czasie zebrał ponad 90 tysięcy wyświetleń. Internauci są w szoku, nikt nie potrafił uwierzyć, że tak naprawdę wygląda to zjawisko u koników morskich. „Chciałabym, żeby ludzki poród wyglądał w ten sposób” pisze jedna kobieta.

Konik morski właściwie nie rodzi, a „wypluwa” swoje dzieci z dziury w brzuchu. Za każdym razem, gdy robi jedno pchnięcie, na świat przychodzą setki małych istotek. Wydaje się to być bardzo proste i szybkie. Co ciekawe w opisie filmiku, widnieje napis, że jest to samiec, a nie samica. Jak wygląda to u koników morskich? Czy samiec także może być w ciąży? Odpowiadamy!

Jak rozmnaża się konik morski? Samiec rodzi dzieci, a samica zapładnia?

Koniki morskie rozmnaża się bardzo szybko, niektóre samce potrafią rano urodzić, a wieczorem już być z powrotem w ciąży. Jak to samiec? Tak, to samiec zachodzi w ciąże, a nie samica. Co jest dość niespotykanym zjawiskiem.  

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zanim będzie poród, musi być zapłodnienie. Jak dochodzi do zapłodnienia? Najpierw para kilka godzin spędza bardzo blisko siebie, a ich ogonki splątane są ze sobą. Samica składa setki jajeczek w otworze torby lęgowej u samca, a następnie samiec sam je zapładnia, torba się zamyka, a jajeczka dojrzewają.

Jak rodzi konik morski? 

Ciąża u konika morskiego trwa od 14 do 28 dni, w zależności od gatunku. Sam poród jest dość szybki. Samiec dostaje skurczy i dzięki nim wypuszcza na świat swoje potomstwo. Ile maluchów jest w stanie urodzić za jednym razem?

Samiec jest w stanie podczas jednego porodu wydać na świat aż do 1500 osobników, jednak niewiele z nich przeżyje. Na szczęście rozmnażają się bardzo szybko. Niektóre samce mają poród rano, a wieczorem już znów są w ciąży.

ZOBACZ FILMIK TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

poród
fot.filling.pl

Właśnie taką miłosną pozycję przybierają koniki morskie podczas okresu godowego.

poród
fot.flickr

To samiec zachodzi w ciąże, a nie samica. 

poród
fot.Instagram

Samiec przy porodzie wypuszcza na świat aż 1500 istotek, jednak większość z nich nie przeżywa.

Redaktorka działu zwierzęta w lelum.pl. Miłością do zwierząt zarażona zostałam już od małego i odkąd mogę pomagam tym mniejszym i słabszym. Prywatnie jestem mamą suczki o imieniu Foxy.