Poród to wyjątkowy moment dla każdej przyszłej mamy. Wiąże się z nim jednak wiele niedogodności, które spędzają kobietom sen z powiek. Na łamach portalu papilot.com świeżo upieczona mama Ula opowiedziała swoją traumatyczną historię: Nie zrobiono mi lewatywy przed. Cud narodzin zamienił się w horror.

Poród okazał się traumatycznym przeżyciem dla jednej z czytelniczek portalu papilot.pl. Załamana kobieta twierdzi, że przeżyła prawdziwy koszmar i do dziś zmaga się ze wstydem. Historie takie jak ta sprawiają, że kobiety boją się rodzić. Czy lewatywa przed porodem to konieczność?

Poród: historia Uli

Ula bardzo źle wspomina swój pierwszy poród. Sama odczuwała ogromny stres przed narodzinami dziecka i będąc już w szpitalu, nie myślała o lewatywie. Pełna zaufania oddała się w ręce lekarzy i pielęgniarek. Dziś ma do nich ogromny żal, bo nie zaproponowali jej zabiegu oczyszczenia jelit.

– Bez wdawania się w szczegóły, bo można sobie wyobrazić, czym się kończy pełny żołądek + parcie. Myślałam, że spalę się tam ze wstydu, kiedy pielęgniarka po mnie sprzątała. Jak po psie na spacerze. A najgorsze jest to, że nawet nie przyznali się do winy — słowa Uli czytamy na papilot.pl.

Jedyne, z czego się cieszy, to fakt, że nie było przy niej męża. Przyznaje, że gdyby zobaczył, co działo się na sali porodowej, nie potrafiłaby spojrzeć mu w oczy. Poza tym chciała zapaść się pod ziemię i nie potrafiła odczuwać radości z powodu urodzenia dziecka. Czy słusznie?

Czy trzeba zrobić lewatywę przed porodem?

Nie trzeba robić lewatywy przed porodem. Jak możemy dowiedzieć się z portalu parenting.pl, jeszcze kilka lat temu uważano, że zabieg może zmniejszyć ryzyko infekcji zarówno u mamy, jak i u noworodka. Według bazy medycznej Cochrane Centre informacje te nie są jednak do końca zgodne z prawdą. Dziś lewatywę wykonuje się u kobiet, które na przykład zmagają się z zaparciami. W innym wypadku nie zachodzi taka konieczność. Poza tym, pozostałości po lewatywie i tak mogą wydobyć się podczas porodu, a ich wodnistość powoduje większe zanieczyszczenie.

Lewatywę przed porodem można wykonać także na wyraźne życzenie kobiety. W czym pomoże zabieg? Przede wszystkim pomoże uporać się z uczuciem wstydu, które towarzyszyło Uli podczas parcia. Jednak dla zespołu medycznego przyjmującego poród wszystko, co wydobywa się z ciała kobiety, jest zupełnie naturalne. Młoda mama nie powinna się niczego wstydzić, a skupić się na pierwszych chwilach z dzieckiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

PORÓD
pixabay.com

Ula czuła ogromny wstyd, zamiast cieszyć się z narodzin dziecka.

poród
pixabay.com

Poród jest trudnym przeżyciem dla większości kobiet.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
  2. Nie tylko Michał Wiśniewski. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły fortunę
  3. Lekarz poprosił ją o rękę. „Powiedział, że już nigdy nie będę musiała pracować. Postawił tylko jeden warunek”
  4. Syn Basi został zaproszony na urodziny kolegi. W SMS-ie od mamy jubilata była prośba, która wyprowadziła kobietę z równowagi
  5. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki natychmiast opowiedziała wszystkim, co kobieta zrobiła jej dziecku
  6. Mama Julii Wieniawy w bikini wygląda bosko. Kim jest Marta Wieniawa-Narkiewicz?
  7. Michał Szpak i Roksana Węgiel razem? Piosenkarz jest zachwycony młodą wokalistką

Źródła: papilot.pl, parenting.pl

Poprzedni artykułLekarz Britney Spears nie żyje. Za dwa tygodnie miał wydać ważne oświadczenie w jej sprawie
Następny artykułWłaścicielka szczeniaka zgasiła mu papierosa na oku. Internauci chcą sprawiedliwości
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.