Poród był dla naszej bohaterki koszmarem, o którym bardzo długo nie będzie mogła zapomnieć. Hania w liście do redakcji Lelum.pl postanowiła podzielić się swoim niezwykle przykrym wyznaniem. Nie ma szans, że ta tutaj urodzi własnymi siłami, usłyszała na chwilę przed porodem od jednej z położnych. Jej świat dosłownie legł w gruzach…

Poród naturalny jest jednym z bardziej ekstremalnych, a jednocześnie najpiękniejszych momentów w życiu kobiety. Dziś przyszłe matki coraz częściej decydują się jednak na cesarskie cięcie. Obawiają się, że nie podołają temu wyzwaniu, a świadomość wielogodzinnego bólu jest dla nich paraliżująca. Sytuacja komplikuje się, kiedy kobieta, która najbardziej na świecie pragnęła urodzić naturalnie, dowiaduje się, że w jej przypadku będzie to niemożliwe. Tak było właśnie w przypadku Hani…

Poród był dla niej koszarem

– Kochana Redakcjo. Od dłuższego czasu zastanawiałam się, czy napisanie tutaj swojej krótkiej wiadomości będzie dobrym pomysłem. Po długich przemyśleniach uznałam, że tak. Muszę w końcu wyrzucić to z siebie, inaczej nigdy nie będę mogła zacząć normalnego życia – rozpoczęła swoje wyznanie Hanna.

Musicie wiedzieć, że nasza bohaterka od zawsze marzyła o byciu matką. Nie było to jednak takie proste.

– Pomimo tego, że ani u mnie, ani u mojego partnera nie stwierdzono problemów z płodnością, przez długi czas nie mogłam zajść w ciążę. Kiedy w końcu się to udało… poroniłam w 13 tygodniu. Był to dla mnie prawdziwy dramat, zupełnie się załamałam. Straciłam wiarę w to, że kiedykolwiek będę mogła spełnić się wymarzonej roli mojego życia- byciu dumną i szczęśliwą matką – napisała kobieta.

Minął rok, zanim Hania doszła do siebie i powoli zaczęła dopuszczać myśli, o tym, aby rozpocząć ponowne starania o dzidziusia.

Jej świat rozsypał się na milion kawałków

– Gratulujemy, jest pani w ciąży. To czwarty tydzień- tych słów nie zapomnę do końca życia. Były tak bardzo upragnione i wyczekiwane. Problemy zaczęły się około 25 tygodnia. Wówczas maluch przekręcił się do góry nogami. Lekarz nazwał to pozycją miednicową… Robiłam dosłownie wszystko, aby przywrócić go do pierwotnej pozycji. Świecenie latarKą, mostki, a nawet sen na stojąco, zupełnie nic nie pomagało- wspomina kobieta. 

w 38 tygodniu podczas wizyty lekarz wydał dramatyczny wyrok, którego nigdy nie chciała usłyszeć.

– Cesarka. Lekarz nie pozostawił mi żadnych złudzeń- napisała kobieta.

Kiedy tylko weszła do domu rozpłakała się, nie chciała mieć z nikim kontaktu. Jej świat zupełnie legł w gruzach, a ona oddałaby wszystko, aby była to jakaś felerna pomyłka. 

Kobieta marzyła, aby urodzić natrualnie

– Poród naturalny był moim wielkim marzeniem. Czy może być coś piękniejszego niż w życiu? To właśnie dzięki temu relacja matki z dzieckiem jest tak magiczna. Pomimo tego, że mnóstwo matek ostrzegało mnie, iż jest on nagły i nieprzewidywalny, a ból jest tak silny, że nie da się go z niczym porównywać, byłam przekonana, że tego właśnie chce. 

Niestety przed samym porodem przestałam się łudzić, że ten moment kiedykolwiek nastąpi. 

– Nie ma szans, że ta tutaj urodzin własnymi siłami. No, chyba że chce pani mieć kalekę, to wtedy jak najbardziej- wspomina słowa położnej kobieta

Pomimo tego, że Hanna urodziła cudownego synka, nie czuje się prawdziwą kobietą, ani spełnioną matką. 

– Czuję się w pewnym stopniu okaleczona. Najwidoczniej nie każda kobieta marzy o porodzie bez bólu i wysiłku- spuentowała. 

Czy Hania faktycznie mogła urodzić naturalnie?

W rozmowie z Lelum.pl jedna z warszawskich położnych zdradziła nam, jakie są przeciwskazania do porodu naturalnego.

– Zasadniczo wyróżnia się dwie grupy wskazań do cięcia cesarskiego: ze strony matki oraz ze strony płodu. Wśród wskazań ze strony matki wyróżnić można m, in. przeszkody w kanale rodnym, zagrażające pęknięcie macicy, ciążę wielopłodową, a także wady miednicy oraz przedwczesne odklejenie się łożyska. Ze strony płodu będzie to natomiast: zagrożenie niedotlenieniem płodu, nieprawidłowe położenie, a także wszelkie zauważalne wady- powiedziała położna Dominika Kowalczyk ze Szpital Specjalistycznego im. Świętej Rodziny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Poród
Unsplash.com @freestocks

W tym przypadku nieprawidłowe położenie płodu zadecydowało o cesarskim cięciu. 

Poród
Unsplash.com @bonniekdesign

Hani nie udało się urodzić naturalnie. 

Poród
Unsplash.com @taiscaptures

Kobieta marzyła, aby zostać matką.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ślub syna był dla jego mamy motywacją. Przeszła spektakularną metamorfozę, wygląda cudownie
  2. Zdradzony mąż postanowił zemścić się na kochanku żony w najgorszy sposób. Przed drzwiami zostawił mu specjalną przesyłkę
  3. Mama była uzależniona od operacji plastycznych. Namówiła na nie córkę, a dziś wyglądają jak bliźniaczki
  4. To musiało doprowadzić do tragedii. Tuż przed wypadkiem Woźniak-Starak dodała nagrania, które nie pozostawiają złudzeń
  5. Potwierdziły się straszne doniesienia dot. Piotra Woźniaka-Staraka. Jest komunikat prokuratury
Poprzedni artykułNie żyje scenarzysta serialu ”Złotopolscy”. Jan Purzycki miał 71 lat
Następny artykułKotek z niepełnosprawnymi łapkami dostał swój pierwszy wózek. Wideo z jego pierwszymi krokami rozczula
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.