Poród zawsze jest przeżyciem, na które matka wyczekuje z jednej strony z ogromną niecierpliwością, ale z drugiej — niepokojem. Nawet kiedy przed nami jest wizja tego, że dziecko przyjdzie na świat w bezpiecznym, czystym szpitalu, możemy się denerwować. Trudno wyobrazić sobie, co czuła ta młoda matka, rodząc na uboczu autostrady.

Wydaje się, że to scena wyjęta z filmu. Każdy z nas przynajmniej raz widział ją w jakiejś amerykańskiej produkcji — spanikowany kierowca gnający do szpitala, krzycząca matka na tylnym siedzeniu. A jednak to zdarzyło się naprawdę. W poniedziałek poród został odebrany na autostradzie A4, w pobliżu Mysłowic. 

Poród rozpoczął się na autostradzie

Chociaż data porodu była wyznaczona właśnie na ten dzień, młoda mama spodziewała się, że zdąży już w tym czasie być w szpitalu. Niestety, to się nie udało. Około godziny 18 samochód osobowy zjechał na pobocze autostrady A4 przy stacji benzynowej. Do pasażerki zaraz wezwano pogotowie, jako że była to ciężarna 21-latka, która właśnie zaczęła rodzić.

poród
canva.com

Młoda kobieta zaczęła rodzić na poboczu autostrady.

To musiały być przerażające momenty dla młodej kobiety. Nikt nie życzyłby sobie, żeby jego dziecko przyszło na świat w takich okolicznościach. Na całe szczęście, wezwany na miejsce personel medyczny świetnie poradził sobie z sytuacją. Poród został odebrany przez jednego z ratowników, wspierany przez instrukcje dyspozytorki Katarzyny Gabor.

Wszystko dobrze się skończyło

Chociaż początkowo do matki wezwano śmigłowiec, ostatecznie został on zawrócony. Okazało się, że z odebraniem porodu świetnie poradził sobie personel karetki. Kobieta urodziła właśnie w niej, na tym samym poboczu autostrady A4, na którym pierwotnie się zatrzymała. 

Chociaż w bardzo prowizorycznych warunkach, poród przebiegł sprawnie i bez żadnych komplikacji, jak poinformowało pogotowie. Zarówno mama, jak i jej nowo narodzona córeczka cieszą się dobrym zdrowiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

poród
facebook.com/Radny-Miasta-Mysłowice-Adrian-Panasiuk

Służby zostały wezwane około godziny 18.

poród
canva.com

Zarówno matka, jak i dziecko, są zdrowe.

ZOBACZ TEŻ:

  1. SGGW może mieć bardzo poważny problem. Kary mogą pójść w miliony
  2. Piotr: „Każda trzydziecha wygląda inaczej w dniu ślubu, ale żadna korzystnie. To parodia”
  3. Dieta zabiła ich 17-miesięcznego syna. Rodzice zagłodzili własne dziecko
  4. Dziewczyna w ciąży została rozszarpana przez psy. Znamy tragiczne szczegóły
  5. Katarzyna od 5 lat ciągle jest w ciąży i jest z tego dumna. „Nie rozumiem kobiet, które poprzestają na jednym dziecku”
  6. Magda Gessler była w miejscowości Krzysztofa Jackowskiego, usłyszała i zobaczyła fatalne rzeczy. „Sekta diabelska”

źródła: facebook.com/Radny-Miasta-Mysłowice-Adrian-Panasiuk

Poprzedni artykułNa pierwszy rzut oka nie nadają się na modelki. Te dziewczyny zmieniają utarte standardy piękna
Następny artykułWiele rzeczy może popsuć wesele. Dzięki pijanej koleżance panna młoda nigdy nie zapomni tego dnia
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego