Poród to dla kobiety przeżycie intymne i bardzo ciężkie. Nic dziwnego, że część z rodzących pań chciałaby mieć podczas tych chwil wspierającego partnera. Niestety, jak się okazuje, mężczyzn to zadanie często przerasta. Zamiast czuć się zaszczyconymi, że ich ukochanym zależy na wsparciu z ich strony, oni wymyślają wymówki. Historie tych kobiet sprawiają, że chwycisz się za głowę. 

Nie każdy mężczyzna będzie w stanie udźwignąć wspieranie swojej partnerki podczas porodu. Każdy jednak powinien umieć się do tego przyznać i szczerze o tym z żoną porozmawiać. Nie obiecywać, że będzie przy niej przez cały poród, a potem narzekać na to, że podczas gdy ona wydaje na świat jego dziecko… on się nudzi. Niestety, nie wszyscy panowie to rozumieją. 

Poród z partnerem — czy to dobry pomysł?

Poród z partnerem może być dobrym pomysłem, jeśli rzeczywiście jesteście na to oboje przygotowani. Jeśli jesteś pewna, że twój partner będzie ci naprawdę zapewniał wsparcie, a nie tylko kręcił się zestresowany dookoła, tylko wszystkich jeszcze bardziej denerwując – czemu nie? 

poród
Photo by John Looy on Unsplash

Wspólny poród może być dobrym pomysłem, nasz partner jednak również musi go chcieć. 

Niestety nie wszyscy mężczyźni to rozumieją. Niektórzy albo naprawdę nie rozumieją, co się dzieje, albo przynajmniej bardzo wytrwale udają, że nie mają o niczym pojęcia. Potrafią też popisać się zupełnym brakiem empatii. Takiego partnera nie warto zabierać ze sobą do szpitala. 

Partnerzy z piekła rodem 

Czasami nie wiadomo jednak, jak nasz partner zachowa się w takiej sytuacji jak poród, dopóki tego nie sprawdzimy. Niestety, niektóre reakcje są żenujące. Niektórzy panowie nie potrafią obejść się bez swoich matek. Mąż jednej z internautek powiedział:

Widzisz, wcale nie jest tak źle. Powinniśmy zadzwonić po moją mamę — a ustalili, że nikogo więcej na porodówce nie będzie. 

Niektórzy panowie nie rozumieją, że ich potrzeby nie są najważniejsze  i potrafią rodzącym partnerkom narzekać na to… że się nudzą. Albo, że są głodni. Co w takiej sytuacji powinny powiedzieć rodzące panie? Aż strach pomyśleć, że pozornie normalni mężczyźni potrafią wykazać się taki brakiem pomyślunku i chyba przede wszystkim — wrażliwości. 

poród
unsplash.com

Poród z parterem, który się tego boi to tylko dodatkowy stres dla ciebie. 

poród
unsplash.com

Podejmijcie decyzję wspólnie!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ananasy masowo wycofywane. GIS ostrzega przed ich jedzeniem
  2. Rodzice wstydzili się swojej chorej córki. Dziadek postanowił, że to on się nią zajmie i otoczy miłością
  3. Ciąża czy niefortunna kreacja? Barbara Kurdej-Szatan pokazała zaokrąglony brzuszek na ściance
  4. Agata Duda zadaje szyku w USA. Pokazała się w dwóch wystrzałowych kreacjach i podkreśliła długie nogi
  5. Miłość oralna powoduje nowotwór?! Niepokojące słowa profesora
  6. Ta 20-latka wzięła ślub ze swoim „martwym” ukochanym. Zdjęcia z wesela zszokowały ludzi z całego świata

źródła: popularne.pl

Poprzedni artykułŻona polskiego milionera korzysta z 500+? Szczere wyznanie gwiazdy
Następny artykułNajlepsze pędzle do makijażu. Do czego służą poszczególne z nich?
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego