8 kwietnia miał miejsce pogrzeb uwielbianej gwiazdy Jolanty Lothe, która odeszła niedługo przed swoimi 80. urodzinami. Jej aktorski kunszt mogliśmy podziwiać w takich produkcjach, jak „Barwy szczęścia”, „Doktor Ewa”, „Daleko od noszy” czy „Polskie drogi”.

Liczne grono żałobników zebrało się w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym 18 w Warszawie. Podczas ceremonii miały miejsce poruszające sceny, które wprost wyciskają łzy z oczu.

Pogrzeb Jolanty Lothe. Poruszające sceny

Mszy przewodniczył ks. Andrzej Luter, duszpasterz środowisk twórczych. W kościele nie zabrakło takich sław, jak Daniel-Olbrychski z żoną, Iza Kuna, Sławomira Łozińska, Ilona Łepkowska, czy Irena Karel.
Przy urnie została ustawiona piękna biała róża oraz artystyczne zdjęcie.
Msza rozpoczęła się o godzinie 11:30 w piątek, kondukt żałobny wyruszył o 13:30 spod bramy drugiej. Urna z prochami Jolanty Lothe została złożona w grobie jej matki – Wandy Stanisławskiej-Lothe na Cmentarzu Powązkowskim.
Jednym z najbardziej poruszających momentów była chwila, gdy zaczął padać ulewny deszcz. Zebrani mieli wrażenie, iż niebo nad Warszawą płacze razem z wszystkimi, którzy tego dnia przyszli pożegnać się z wybitną gwiazdą.
Fot. Pawel Wodzynski/East News, Warszawa, 08.04.2022. Pogrzeb aktorki Jolanty Lothe. Uroczystosci na Starych Powazkach.

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. Co się stało Kurskiemu? Niepokojący widok podczas Gali Wiktorów, boli na sam widok