Morderstwo, do którego doszło 12 września na osiedlu Zielony Trójkąt w Gdańsku, wstrząsnęło całą Polską. 25-letnia Paulina A. została brutalnie zabita przez swojego partnera. Osierociła dwójkę malutkich dzieci. Dziś odbył się jej pogrzeb – na uroczystości pojawił się wzruszający akcent.

TUTAJ opisaliśmy kulisy tej przerażającej zbrodni. 25-letnia kobieta otrzymała kilkadziesiąt ciosów nożem od swojego partnera, Roberta G. Wszystko widziały dzieci: 3-letni Maks i roczna Marcelina.

Zabójca znajduje się już w areszcie, postawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Tymczasem bliscy Pauliny muszą mierzyć się z jej odejściem w tak dramatycznych okolicznościach.

Pogrzeb zamordowanej Pauliny A. w Gdańsku

Dzisiaj (18 września) odbył się pogrzeb i msza żałobna za zabitą 25-latkę. Msza została odprawiona w kościele świętego Floriana w Kolbudach. Do kościoła przyszły tłumy ludzi – wiele osób nie zmieściło się w budynku i stało na zewnątrz.

Podczas kazania ksiądz prosił, by zebrani modlili się, aby w sercu Roberta G. pojawiła się skrucha. Po mszy trumna z ciałem Pauliny A. została przetransportowana na cmentarz w Pręgowie.

Wśród licznych wieńców żałobnych, które przystroiły grób zamordowanej, znalazł się jeden szczególnie wzruszający. To kompozycja w kształcie serca, wykonana z zielonych gałązek i czerwonych róż.

W dużym sercu znajdują się dwa mniejsze serduszka z czerwonych kwiatków. Do wieńca przyczepiona jest wstęga, na której znajduje się napis:

– Najukochańszej Mamusi – Maksiu i Marcelka.

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Poruszające słowa żony Wiesława Gołasa o grobie męża