Lelum.pl > Nowości > Posłanka Aleksandra Gajewska przyszła do pracy z dzieckiem, mówi o niej cała Polska. Jej ojczymem jest znany z TVP aktor
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 16.11.2023 17:05

Posłanka Aleksandra Gajewska przyszła do pracy z dzieckiem, mówi o niej cała Polska. Jej ojczymem jest znany z TVP aktor

Aleksandra Gajewska, ojciec mateusz obsada
Ojczymem posłanki Aleksandry Gajewskiej jest popularny aktor znany z TVP. Fot. KAPiF, Piotr Molecki/East News

Aleksandra Gajewska w ostatnich wyborach po raz drugi została posłanką. Reprezentantka Koalicji Obywatelskiej na swoje pierwsze posiedzenie Sejmu przyszła z 4-letnim synkiem, co wywołało mieszane reakcje wśród internautów. To nie koniec zaskakujących informacji na jej temat. Mało kto wiedział, który znany z TVP aktor jest ojczymem polityczki!

Aleksandra Gajewska jest posłanką Koalicji Obywatelskiej

Aleksandra Gajewska zaczęła wspinać się po szczeblach politycznej kariery ponad 10 lat temu. W tym czasie 34-letniej dziś posłance udało się osiągnąć niejeden sukces. W wieku 21 lat została najmłodszą radną w historii Warszawy, zaś w 2019 roku udało jej się zostać wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej w stolicy. Oprócz tego uzyskała również mandat posłanki na Sejm IX kadencji. W 2023 roku udało jej się powtórzyć ten sukces i ponownie wejść do Sejmu.

Aleksandra Gajewska już na swoim pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji wywołała niemałe poruszenie. Okazuje się, że posłanka pojawiła się na nim wraz ze swoim 4-letnim synkiem, co wywołało poruszenie wśród internautów. To jednak nie wszystko, czym może zaskoczyć Was 34-letnia posłanka.

Nie żyje prowadzący kultowego programu TVP. "Adamie! Dziękuję za wszystko" Pilne informacje ws. zwolnienia Danuty Holeckiej z TVP! Jest oficjalny komunikat

Aleksandra Gajewska zabrała na posiedzenie Sejmu synka

Aleksandra Gajewska już podczas swojego pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji znalazła się na językach całej Polski. 14 listopada posłanka Koalicji Obywatelskiej zdecydowała się pojawić w Sejmie wraz ze swoim 4-letnim synkiem, Aleksandrem. Ten fakt wywołał wiele emocji wśród Polaków. Część osób uważa taką postawę za nieakceptowalną, inni natomiast nie widzą w tym nic złego.

W wywiadzie z “Faktem” Aleksandra Gajewska wytłumaczyła, że dzielenie roli matki z rolą posłanki nie jest wcale łatwym zadaniem:

Nasz czas pracy jest nieregulowany, więc czasem nie mamy wyboru i musimy przyjść z dziećmi na posiedzenia. Sejm nie jest infrastrukturalnie, ani w żaden inny sposób przystosowany do potrzeb rodziców z dziećmi. A co w tym zakresie zrobić? Będziemy to wypracowywać z Prezydium Sejmu.

Gajewska dodała jednak, że najpierw należy się zająć jeszcze innymi, niecierpiącymi zwłoki kwestiami:

Obecnie mamy inne priorytety – przywrócenie ładu prawnego, pozyskanie środków z KPO i realizacja zobowiązań wyborczych. Później przyjdzie czas na inne sprawy.

Aleksandra Gajewska
Posłanka Aleksandra Gajewska. Fot. Piotr Molecki/East News

ZOBACZ TEŻ: Ale WPADKA! Podczas relacji z Marszu Niepodegłości do dziennikarza podbiegł mężczyzna. Padły 4 słowa, a oni to wyemitowali

Ojczymem Aleksandry Gajewskiej jest znany z TVP aktor

To, że Aleksandra Gajewska zdecydowała się pojawić na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji Sejmu z dzieckiem, nie jest jedynym zaskakującym faktem na temat posłanki. Okazuje się, że jej ojczymem jest doskonale znany Polakom z TVP aktor – Piotr Polk. Artysta, który zasłynął m.in. z roli komendanta Oresta Możejki w serialu “Ojciec Mateusz”, w 2015 roku poślubił Joannę Gajewską. W ten sposób stał się ojczymem dla jej dwóch córek z poprzedniego związku. Jedną z nich jest właśnie posłanka Aleksandra Gajewska. 

Znany aktor nie wypowiada się publicznie na temat robiącej karierę polityczną pasierbicy, jednak niejednokrotnie pozował z nią do zdjęć, pokazując tym samym, że bardzo wspiera jej działania. 

Piotr Polk
Piotr Polk jest ojczymem posłanki Aleksandry Gajewskiej. Fot. KAPiF
Piotr Polk
Piotr Polk jest ojczymem posłanki Aleksandry Gajewskiej. Fot. KAPiF

źródło: plejada.pl, wprost.pl

Tagi: piotr polk