IMGW podało bardzo niepokojącą prognozę pogody. Jeszcze dziś do Polski dotrą zapowiadane od kilku dni bardzo silne wichury. W centralnej części kraju oraz na północy i wschodzie można spodziewać się obfitych opadów deszczu. 

Polacy powinni zachować szczególną ostrożność. Dziś po południu w większości kraju można spodziewać się zdecydowanego pogorszenia pogody.

Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

Synoptycy są zgodni, że w czwartek, 23 września Polacy mogą spodziewać się załamania pogody. Jeszcze w godzinach popołudniowych pojawią się bardzo silne wichury oraz opady deszczu, które będą przesuwać się od centralnej części Polski na południe oraz południowy wschód.

IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia dla powiatów: kamieńskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego, puckiego, a także miast Gdynia, Słupsk, Koszalin i Świnoujście.

Jak można przeczytać, alerty drugiego stopnia obowiązują od godziny 15:00 do 10:00 dnia następnego. Z kolei pierwszego stopnia zostały wydane w województwach zachodniopomorskim i pomorskim  od godziny 16-17 w czwartek do godziny 10-11 w piątek. Wiatr będzie wiał z zachodu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem mają zostać wydane również dla województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Termometry pokażą od 14 do 17 stopni Celsjusza.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Katarzyna P. wyszła z aresztu. Ma dziecko ze strażnikiem

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl