Waciki to powszechne produkty kosmetyczne, które prawdopodobnie można znaleźć gdzieś w łazienkach większości ludzi, tuż obok produktów do pielęgnacji skóry. Jednak nie są to najlepsze narzędzia do nakładania produktów na skórę. Dlaczego tak jest? Przedstawiamy powody, dla których powinnaś przestać używać wacików

Marnują produkty

Suchy wacik jest jak gąbka: wchłonie dużą ilość nałożonego na nią kosmetyku, pozostawiając niewiele na skórze. Chociaż niektórzy ludzie zalecają zwilżenie wacika przed użyciem go do nałożenia produktów na skórę, może to spowodować bałagan i doprowadzić do rozlania produktów podczas ich aplikacji.

Mogą wysuszyć cerę

Kiedy przesuniesz suchą wacikiem po skórze, drobne kawałki mogą na niej pozostać i wchłaniać z niej niezbędną wilgoć, nie wspominając o wysokiej jakości produktach do pielęgnacji skóry, które właśnie nałożyłeś.

Mogą podrażnić skórę

Waciki mogą również podrażniać cerę, zwłaszcza jeśli jest wrażliwa. Większość płatków została wybielona do celów kosmetycznych, co może powodować nadwrażliwość skóry w niektórych typów. 

Waciki i płatki mogą mieć również szorstką teksturę, co może prowadzić do większych podrażnień.

Poprzedni artykułŚpisz mniej niż 7 godzin? Takie mogą być skutki niewystarczającej ilości snu!
Następny artykułProste i zdrowe przekąski do pracy
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.