Powódź w województwie podkarpackim w ostatnich dniach przybrała dramatyczny wymiar. W akcji uczestniczyły liczne zastępy straży pożarnej. Podczas jednej z akcji ratunkowych jeden z wozów strażackich, który udzielał pomocy rodzinie, został podtopiony. Wewnątrz wozu znajdowało się troje dzieci i czworo dorosłych.

Do wydarzenia doszło w Kańczudze, w nocy z 26 na 27 czerwca. Strażacy wyruszyli na pomoc rodzinie, której dom został podtopiony. Podczas akcji ratunkowej wóz stracił przyczepność i został porwany przez powódź. Na pomoc wyruszyła łódź ratownicza Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

Powódź na Podkarpaciu – strażacy potrzebowali pomocy

Podczas akcji ratunkowej w wozie strażackim znajdowało się siedmioro osób. Za wozem jechał bus, który także stracił przyczepność. Na pomoc podtopionym pojazdom wyruszyła łódź Wodnego Pogotowia Ratowniczego.

Dawid Burzacki, dowódca zespołu ratowniczego poinformował o przebiegu akcji:

-Niezwłocznie zwodowaliśmy łódź ratowniczą Wodnego Pogotowia Ratunkowego i podpłynęliśmy do wozu straży pożarnej, który porwała woda – wyjaśnił dowódca.

– W samochodzie znajdowało się dwóch strażaków oraz pięcioosobowa rodzina, która wcześniej została ewakuowana przez strażaków z zalanego domu. W zatopionym wozie znajdowało się troje dzieci. Najmłodsze miało 6 lat – poinformował Dawid Burzacki w rozmowie z Polsat News.

  1. 6-letnia dziewczynka skarżyła się na ból nosa. Po prześwietleniu lekarze zbledli, natychmiast przeprowadzili operację
  2. Żałoba, oczy pełne łez, rozpacz, córka Magdy Gessler zmarła w strasznych okolicznościach. Po latach gwiazda TVN wszystko opowiedziała
  3. Na operacje plastyczne wydała prawie 2 miliony, przeszła aż 50 zabiegów. Było warto?

Akcja ratunkowa w Kańczudze

Do zdarzenia doszło około pierwszej w nocy. Strażacy, podpłynąwszy do zatopionego wozu, rozbili szybę, by wydostać znajdujących się w środku ludzi. W pierwszej kolejności ewakuowano dzieci. Następnie zabezpieczono wóz i wydobyto dorosłych.

Później strażacy podpłynęli do podtopionego busa, wydobywając z niego kierowcę. Ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej i Wodnego Pogotowia Ratunkowego podkreślali, że większość osób uczestniczących w akcji, to ochotnicy, którzy pomagają, poświęcając swoje życie, zdrowie i czas.

Niestety prognozy dla Podkarpacia nadal nie są dobre. IMGW ogłosiło żółty i pomarańczowy alert dla całej Polski, nadal są przewidywane gwałtowne opady w podkarpackim.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

powódź
fot.facebook.com/Zintegrowana Służba Ratownicza

Ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej umieścili filmik na swoim Facebooku, pokazujący poważny wymiar podtopień na Podkarpaciu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  2. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
  3. Sklepy podnoszą ceny najpopularniejszych produktów? Niewyobrażalne, ile zapłacimy za masło
  4. Mama zamordowanej Joasi czekała na jeden moment 24 lata. Poruszające pożegnanie wywołuje morze łez
  5. Antek Królikowski znów do wzięcia. Aktor rozstał się z Katarzyną Dąbrowską, była partnerka opublikowała smutny wpis
  6. Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość

źródło:polsatnews.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl