W egipskiej miejscowości Al Dżuna, znanej głównie z ekskluzywnych kurortów oraz festiwalu filmowego wybuchł pożar. Ogień trawił ośrodek, w którym zwykle organizowane było wspomniane wydarzenie. 

Co ciekawe, jutro w tym centrum miał pojawić się Zbigniew Zamachowski. Aktor miał przygotowany wykład na temat znanego reżysera. Czy dojdzie do jego prelekcji?

Pożar tuż przed egipskim festiwalem filmowym

Jutro miała rozpocząć się piąta edycja wspomnianego festiwalu filmowego w Al Dżunie. W związku z tym trwały dzisiaj intensywne przygotowania do tego wydarzenia. W budynkach centrum roiło się od pracowników technicznych, którzy przygotowywali sprzęt, sceny oraz inne elementy wydarzenia.

Nagle w jednym z budynków wybuchł pożar. Nie ustalono jeszcze, co dokładnie było jego przyczyną. Nie ma też informacji o tym, czy ktoś ucierpiał. Strażakom po jakimś czasie udało się opanować ogień na tyle, by nie przeskoczył on na inne budynki. Później został on całkowicie dogaszony.

Pomimo tego niefortunnego wydarzenia cały festiwal ma się odbyć zgodnie z planem. Oznacza to, że dojdzie do wykładu Zbigniewa Zamachowskiego. O czym ma mówić polski aktor? Jego temat będzie współpraca z nieżyjącym już, wybitnym, polskim reżyserem, Krzysztofem Kieślowskim.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Na festiwalu miała być bowiem uczczona 25. rocznica jego śmierci połączona z 80. jubileuszem urodzin reżysera. Z tej okazji zostanie wyemitowana trylogia Trzech Kolorów. Zamachowski grał w niej główną rolę, postać Karola Karola.

Zobacz post: 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę

Źródło: film.wp.pl