Niezależnie od tego, czy Twoja próba farbowania włosów w domu się nie powiodła, czy po prostu nie możesz w najbliższym czasie udać się do salonu, czasami wystarczy wziąć sprawy w swoje ręce. Na szczęście gdy jesteś w potrzebie, istnieją sprawdzone sposoby na pozbycie się koloru włosów w domu. Przedstawiamy nasze trzy ulubione, skuteczne metody.

Sposoby na pozbycie się koloru włosów w domu

Ale uwaga: te sposoby są trudne i powinny być stosowane w ostateczności. Stosowanie domowych metod usuwania sztucznych barwników może być ryzykowne, ponieważ nie możemy być pewni reakcji chemicznych, które mogą zajść, co może spowodować nieznane i nierówne rezultaty.

Oczyszczający szampon

Wszyscy wiemy, że używanie niektórych szamponów pomoże zachować kolor włosów, więc nie jest wielkim zaskoczeniem, że ten kosmetyk może pomóc także uzyskać odwrotny efekt.

Oczyszczające szampony są przeznaczone do usuwania minerałów, zanieczyszczeń i osadów chemicznych (takich jak chlor, silikon itp). Po regularnym myciu szamponem oczyszczającym Twoje włosy powinny być dwa lub trzy tony jaśniejsze.

Biały ocet

Ocet biały jest jednym z tych produktów, które mogą zrobić o wiele więcej, niż tylko to do czego są zwykle wykorzystywane. Polecamy zmieszać pół szklanki białego octu z pół szklanki ciepłej wody i delikatnie wylać miksturę na włosy. Okryj głowę czepkiem na 15 do 20 minut przed spłukaniem. Jeśli używasz tego rozwiązania przez kilka kolejnych dni, zdecydowanie zaleca się wsparcia pielęgnacji dodatkowymi zabiegami wzmacniającymi pasma.

Proszek do pieczenia

Soda oczyszczona działa jako środek czyszczący. Będzie delikatnie usuwać kolor z powierzchni włosów, nie uszkadzając ich jakości. Ta opcja najlepiej sprawdzi się w przypadku świeżo nałożonego koloru, który ma zaledwie 1-4 dni. Na początek sugerujemy zmieszanie 2 łyżek sody oczyszczonej z połową szklanki wody i nałożenie mikstury na mokre włosy. Pozostaw powstałą mieszankę przez około 10 minut, a następnie dokładnie spłucz.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.