Krzysztof Krawczyk odszedł nagle w Wielkanocny Poniedziałek. Mimo iż chorował, nikt nie spodziewał się jego odejścia. Cała Polska wciąż pogrążona jest w smutku. TVP dziś wyemituje największe hity artysty. To kolejny hołd stacji dla zmarłego muzyka. 

Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat. Jego pogrzeb odbył się w sobotę 10 kwietnia w łódzkiej archikatedrze. Artysta został pochowany na cmentarzu w Grotnikach, gdzie, jak wspominał w wielu wywiadach, było jego miejsce na ziemi. 

Największe przeboje Krzysztofa Krawczyka na TVP

Na życzenie widzów TVP1 złoży artyście hołd – w niedzielę 11 kwietnia o godz. 22.10 wyemitowane zostaną największe hity zmarłego muzyka. Niedawno informacja pojawiła się na portalu tvp.info.

Nie ma wielu artystów, którzy jednoczą całe pokolenia i są kochani przez wszystkich Polaków, bez względu na ich gust muzyczny, wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Taką osobą był Krzysztof Krawczyk. Trudno mi napisać, że „był”, bo wciąż słyszę jego niesamowity głos. Panie Krzysztofie, spoczywaj w pokoju. Wszyscy będziemy za Panem tęsknić, ale wiem, że Pana muzyka będzie nadal rozbrzmiewać w naszych domach – napisał w dniu śmierci Krawczyka premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. 

Jak napisał pan premier, muzyka Krzysztofa Krawczyka będzie jeszcze długo rozbrzmiewać w polskich domach. Okazja, by posłuchać jego hitów jeszcze raz, nadarza się już w tę niedzielę. 

Bo jesteś Ty, Chciałem być, Parostatkiem w piękny rejs – to jedne z najbardziej znanych utworów zmarłego wokalisty. Wiele osób darzy te piosenki ogromnym sentymentem –  zarówno fani Krawczyka, jego przyjaciele i z pewnością jego rodzina. 

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę, 10 kwietnia a archikatedrze w Łodzi. Uroczystość miała charakter państwowy. Uczestniczyło w niej wiele znamienitych osobistości ze świata kultury i sztuki. Nie zabrakło też jego najbliższych. 

W czasie mszy żałobnej nie zabrakło wzruszających przemówień. W poruszających słowach wspominali go m.in.: aktor Daniel Olbrychski, czy jego wieloletni przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala: 

Kochany Krzysztofie, nie chciałem zabierać głosu w tej trudnej chwili, byłem przecież przy tobie człowiekiem drugiego planu. Jesteś w moich myślach, wspomnieniach, modlitwie i w piosenkach, które tworzyliśmy wspólnie przez 47 lat. Poprosiła mnie jednak twoja ukochana żona Ewa, bym powiedział w tym momencie kilka słów których ona nie ma siły dziś w tej ciężkiej dla niej chwili powiedzieć. Prosiła mnie bym powiedział krótko: „Nie żegnaj, lecz do widzenia”. Bo cóż powiedzieć w takiej chwili– mówił wzruszony.

Jednak jednym z najbardziej wzruszających, a jednocześnie romantycznych gestów, jaki nie umknął reporterom, był wieniec, który złożyła Ewa, żona Krawczyka. Mojemu kochanemu Chłopczykowi. Twoja Laleczka – brzmiał napis. Jak dowiedzieliśmy się ze wcześniejszych informacji podawanych przez Andrzeja Kosmalę, to takimi właśnie słowami: Moja kochana laleczka – miał zwrócić się Krawczyk do swojej ukochanej żony po raz ostatni. 

Zobacz film:

 

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: Tvp.info, Swiatgwiazd.pl 

Poprzedni artykułNowe zajęcie Łukasza Szumowskiego. Do sieci trafiło zdjęcie
Następny artykułWiadomo, co królowa Elżbieta powiedziała po śmierci męża. Wzruszające słowa syna