Poznajecie chłopca ze zdjęcia? To nie kto inny, jak Cezary Pazura. Aktor obchodzi dziś 59. urodziny. Z tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jego karierze zawodowej i wydarzeniom z przeszłości. 

Cezary Pazura to jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Artysta od lat cieszy się sympatią polskiej publiczności. Dziś ma wielki powód do świętowania, 13 czerwca Pazura obchodzi urodziny. 

Cezary pazura świętuje kolejne urodziny

Cezary Pazura urodził się 13 czerwca 1962 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Aktor debiutował w 1986 roku w filmie Czarne Stopy, gdzie wcielił się w rolę druha Pumy. 

Jego kariera szybko nabrała tempa. Polska publiczność mogła poznać go w bliżej w kultowych produkcjach takich, jak: PsyPolska śmierćPsy 2. Ostatnia krewNic śmiesznegoTatoKilerSaraSzczęśliwego Nowego Jorku,  Kiler-ów 2-óchChłopaki nie płacząE=mc², czy Kariera Nikosia Dyzmy. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Aktor grał nie tylko na wielkim ekranie, ale pojawiał się również w wielu serialach telewizyjnych. Jego najsłynniejszą rolą była postać Cezarego w serialu 13 posterunek

Cezary Pazura życie prywatne miał równie bujne, co życie zawodowe. Aktor był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Żaneta, z którą ma córkę Anastazję. Drugą Weronika Marczuk, a trzecią (i wszystko wskazuje na to, że ostatnią) jest Edyta Zając, a obecnie Pazura. 

Para pobrała się 1 maja 2009 roku. Owocem ich miłości jest trójka dzieci: Amelia, Antonii i Rita. 

Z okazji urodzin składamy najszczersze życzenia!

Zobacz zdjęcia: 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wikipedia.org

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.