Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Poznajecie? Dziś obchodzi 65. urodziny, a ma ciało 20 latki. Gwiazda polskiej telewizji wypiła eliksir młodości?
Alicja Czepli
Alicja Czepli 11.07.2021 22:15

Poznajecie? Dziś obchodzi 65. urodziny, a ma ciało 20 latki. Gwiazda polskiej telewizji wypiła eliksir młodości?

Monika Olejnik
Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0; Fashion Post, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Monika Olejnik obchodzi dzisiaj 65. urodziny – niewielu widzów było świadomych ile lat ma dziennikarka. Przybliżamy historię jej imponującej kariery.

  • Monika Olejnik kończy dzisiaj 65 lat
  • Nie zawsze pracowała w telewizji – powoli pracowała na własny program
  • Od 50 lat jest związana z jednym mężczyzną

Dziennikarka TVN od lat zdaje się nie starzeć, a jednak dziś obchodzi 65 urodziny. Udało jej się zbudować imponującą karierę oraz ustabilizowane życie prywatne.

Początki Moniki Olejnik w świecie mediów

Monika Olejnik dziś jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Prowadzi własny program w TVN24, w którym często zaprasza najważniejsze postaci w państwie. Słynie ze swojej bezkompromisowości i nieunikania trudnych tematów.

Do dzisiaj jednak niektórzy kojarzą ją za sprawą jej pochodzenia. Ojciec Moniki Olejnik był funkcjonariuszem Milicji Obywatelskiej, a następnie członkiem Służby Bezpieczeństwa. Przez to co starsi widzowie wciąż nie darzą dziennikarki sympatią.

Jednak Olejnik na swój sukces zapracowała sama. Początkowo studiowała kierunek niepowiązany z mediami – zoologię, jednak później zrobiła studia podyplomowe z dziennikarstwa. Po studiach odbyła staż w pierwszym programie Polskiego Radia.

Później udało jej się zdobyć etat i przez lata była związana z programem trzecim Polskiego Radia. Przed rozpoczęciem przygody w telewizji prowadziła jeszcze program na antenie Radia Zet.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Moniki Olejnik droga na szczyt

Od 1997 z niewielkimi przerwami była związana z telewizją TVN. Największą rozpoznawalność przyniósł jej program ,,Kropka nad i”, w którym od lat prowadzi rozmowy z najpopularniejszymi polskimi postaciami publicznymi.

Za swoją działalność w mediach wiele razy była nominowana i nagradzana wieloma prestiżowymi nagrodami telewizyjnymi. Jest wielokrotną laureatką Telekamer, Wiktora czy Róż Gali. Udało jej się także zdobyć uznanie w branży oraz sympatię widzów.

Poza jej niewątpliwą erudycją i charyzmą uwagę przyciąga elegancki wygląd i szczupła sylwetka. Niewielu telewidzów zgadłoby, że dziennikarka kończy dziś 65 lat.

Od lat jest związana nie tylko z tą samą telewizją, ale i z tym samym mężczyzną. Od 1971 jej partnerem jest Tomasz Ziółkowski, z którym często wspólnie pokazują się na ważnych, firmowych imprezach czy na ściankach.

Zobacz zdjęcie:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje Anna Korza. Miała potrójnie ujemny nowotwór piersi z przerzutami do płuc
  2. Roksana Węgiel zaskoczyła publiczność na koncercie. Nie tylko stylizacją
  3. Elżbieta Penderecka jest w ciężkim stanie

Źródło: Wikipedia