Praca domowe to jedna z wielu czynności, jaką dzieci wykonują bardzo niechętnie. Wiele osób zastanawia się, czy jej zadawanie ma jakikolwiek sens. W szkole odbywa się wiele zajęć, na których uczniowie czerpią wiedzę od swoich nauczycieli, dlatego siedzenie po godzinach w książkach może okazać się dla nich uciążliwe. Uważacie, że zadawanie prac domowych to dobry pomysł?

Wielu ludzi jest przeciwnikami zadawania dodatkowych lekcji. Praca domowa jest czymś, co ma rozwijać pociechy rodziców i utrwalać przerobiony materiał jednak zważywszy na ilość zadawanych ćwiczeń, budzi to więcej nerwów i negatywnych emocji, niż pozytywnych. A czy wy myślicie, że nauczyciele powinni zadawać prace domowe?

Praca domowa. Tak czy nie?

Dziecko, które przychodzi zmęczone po szkole i mające ochotę na zasłużoną zabawę ciężko jest zmusić do ponownego zasiadania do książek. Rodzice wielokrotnie mają problem, by przekonać swoje pociechy do odrabiania lekcji. Dzieje się tak głównie w przypadku dzieci młodszych. Coraz częściej słyszymy od swoich znajomych, czy w różnych wiadomościach, że dzieci są niezadowolone z natłoku zadanych lekcji.

Teraz warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy praca domowa to odpowiednie wyjście z sytuacji? To prawda, że obowiązkiem dzieci jest nauka, jednak czy samo nauczanie w szkole nie wystarczy? Dziś jest to bardzo gorący temat, którego podejmuje się coraz więcej osób.

Co by było, gdyby nie zadawano prac domowych?

Gdyby zabrakło prac domowych, mogłoby to doprowadzić, do zbytniego rozleniwienia naszych pociech. Dla każdego rodzica najważniejsze jest zdrowie oraz odpowiednia edukacja dziecka. Nie da się temu zaprzeczyć. Przeciwnicy prac domowych mogą zastanowić się, czy ich brak na pewno byłby dobrym wyjściem z sytuacji.

W domu dzieci mogą w spokoju nauczyć się wielu rzeczy, a przy odpowiednim nadzorze przyswoić znacznie więcej. Nauka to klucz do wielu sukcesów, dlatego warto się jej poświęcić. Oczywiście, dzieci potrzebują także dużo czasu wolnego, by rozwijać inne swoje zainteresowania. Jakie jest twoje zdanie, praca domowa to dobry pomysł?

 

Poprzedni artykułKazali im uciekać. Zamknięto ulice i zarządzono ewakuację, „Mogliśmy wylecieć w powietrze”
Następny artykułDramatyczne informacje właśnie dotarły do mediów. Fani „M jak miłość” zdruzgotani, niestety
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.