Praca domowa z matematyki, którą przyniósł pewniej 7-klasista, przerosła nawet kilku magistrów. Zaniepokojona swoją niewiedz mama, postanowiła wrzucić zdjęcie zadania do sieci. W mgnieniu oka pojawiła się lawina komentarzy. Internauci jednogłośnie stwierdzili, że zadanie jest niewykonalne i nie powinno znaleźć się w podręczniku ucznia tej klasy. Jego treść spędzała sen z powiek niejednemu dorosłemu.

Zadania domowe, z którymi wracają do domu uczniowie szkół podstawowych, powoli zaczynają obrastać legendą. W sieci roi się od kolejnych kadrów, które publikowane są przez zdumionych, a niekiedy nawet oszołomionych rodziców. O ile błędy w podręcznikach już nikogo nie dziwią, tak niektóre ćwiczenia, z którymi muszą uporać się dzieci, przerastają nawet dorosłych, którzy edukację zakończyli lata temu. Tak też było tym razem.

Praca domowa wydawała się niewykonalna

Zadanie, które pojawiło się na Facebookowej grupie Szkoła Minimalna, wywołało prawdziwe poruszenie, a komentarze ciągnęły się w nieskończoność. Dorośli, którzy czasy nauki mają już dawno za sobą, pomimo usilnych prób, nie potrafili sobie z nim poradzić.

-Zadanie z klasy siódmej szkoły podstawowej… Cztery dorosłe osoby z tytułem magistra poległy... Ja też się poddaję i zastanawiam czy jest to wiedza „podstawowa– napisała mama 7-klasisty.

Praca domowa, którą przyniósł chłopiec, dotyczyła pierwiastkowania i rozkładania liczby na czynniki pierwsze.

Internauci zawrzeli 

Okazuje się, że zadanie to przerosiło nie tylko uczniów, ale również rodziców. Pomimo tego, że niektórzy Internauci pisali, że ćwiczenie jest badanie proste, nigdzie nie padła odpowiedź, jak poprawnie je wykonać. Wielu z nich twierdziło, że łamigłówki takie nie przynoszą żadnych korzyści edukacyjnych.

-To łatwe choć dziwne- napisał jeden z Internautów.

-Tak to wiedza podstawowa, niezbędna do życia i oddychania. Nie wiem, jak możesz funkcjonować, nie znając odpowiedzi- napisała ironicznie kobieta.

– Trzeba być niezrównoważonym psychicznie, żeby dawać dzieciom takie testy- ostro spuentowała ostatnia Internautek.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Praca domowa
facebook.com @Szkoła Minimalna

Praca domowa wywołała poruszenie.

Praca domowa
pixabay.com @ID 995645

Internauci nie rozumieli, jak mogło znaleźć się w podręczniku 7-klasisty. 

Praca domowa
pixbaay.com @alejandroescamilla

Komentarze ciągnęły się w nieskończoność. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Nie żyje uczestnik popularnego reality-show. Polak miał jedynie 29 lat
  3. Beata Tyszkiewicz zakończyła karierę. Córka potwierdziła smutne doniesienia
  4. Gwiazda TVN jest w ciąży. Pokazała się z bardzo dużym brzuszkiem
  5. Musieli przerwać odcinek z Dagmarą. Śmierć przyszła nagle, dramat

Źródło: mamadu.pl

Poprzedni artykułMasz plamki na paznokciach? Musisz udać się do lekarza, to sygnał poważnej choroby
Następny artykułNastolatka została zabita przez starszą siostrę. Uważała, że jest za ładna, ładniejsza od niej
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.