Pracownik dokonał okropnego oszustwa — fałszował karty do głosowania. Bezapelacyjnie, chciał zaszkodzić jednemu z kandydatów. Jak informuje portal katowice.wyborcza.pl,  do incydentu doszło w Bytomiu, o czym poinformował przewodniczący jednej z miejscowych, obwodowych komisji. Znamy szczegóły tej porażającej historii. 

Pracownik za swój występek może trafić do więzienia nawet na 3 lata. Obecnie nie wiadomo, ile dokładnie kart do głosowania udało się sfałszować mężczyźnie. Jak informuje portal katowice.wyborcza.pl, powołując się na wypowiedź władz – w sprawie ma zostać wszczęte śledztwo.

Pracownik komisji wyborczej fałszował głosy

Wedle informacji zamieszczonych na portalu katowice.wyborcza.pl, jeden z członków komisji wyborczej zauważył, jak podczas liczenia głosów współpracownik zaznacza dodatkowy wybór na wybranych kartach do głosowania. Ewidentnie działał na szkodę jednego z kandydatów na urząd prezydenta.

Mężczyzna miał fałszować tylko te karty, które oddawały głos na Rafała Trzaskowskiego. Wedle prawa, zaznaczenie więcej niż jednego kandydata powoduje unieważnienie danego wyboru. Obecnie trwa ustalenie, na jaką skalę odbyło się fałszerstwo.

  1. Jak mogą wyglądać wyniki w II turze wyborów? Pierwsze sondaże mocno zaskakują
  2. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  3. Porażająca agresja w jednym z autobusów. Pasażerowie bali się odezwać, przeżyli chwile grozy

Wybory 2020: oszustwa w całej Polsce

Niestety w całej Polsce podczas głosowania doszło do wielu wykroczeń. W jednym z miast miał miejsce poważny incydent, który opisywaliśmy niedawno. Oprócz nietrzeźwego pracownika komisji, zdarzały się przypadki naruszenia ciszy przedwyborczej, niszczenia wizerunku kandydatów na głowę państwa i próby fałszerstwa.

Oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich nie są jeszcze znane. Kolejne głosowanie planowane jest na 12 lipca. Mamy nadzieję, że uda się zachować pełną sprawiedliwość i nie dojdzie ponownie do próby fałszowania wyników. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

pracownik
Fot. unsplash.com/ Arnaud Jaegers

Pracownik usiłował sfałszować wynik głosowania.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Kononowicz zaatakował ekipę TVP. Interweniowała policja
  2. Nie mogli uwierzyć, jak zobaczyli, co się dzieje. W Polsce sytuacja robi się coraz bardziej ekstremalna
  3. Przez 19 lat małżeństwa skrywała ogromną tajemnicę. Kiedy syn odkrył porażającą prawdę, było już za późno
  4. Zwrócili rowerzyście uwagę, nie mogli przewidzieć reakcji. Wstrząsające nagranie, mężczyzny poszukuje policja
  5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Zofia Karpiel-Bułecka
  6. Polacy uwielbiają konkretnego grzyba, w połączeniu z 1 składnikiem zamienia się w śmiertelną truciznę. Mało kto wie o niebezpieczeństwie

Źródło: katowice.wyborcza.pl

 

Poprzedni artykułPo wyborach Małgorzata Rozenek podjęła decyzję. Zacznie się już od września, ”zrobię wszystko, żeby walczyć”
Następny artykułDagmara Kaźmierska przekazała radosną nowinę. Gratulacje płyną z całej Polski, jej życie bardzo się zmieni
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.