Pranie niestety nie ominie nikogo z nas. W dużej mierze to znienawidzone domowe zajęcie, które nie kończy się na włożeniu brudnych ubrań do pralki. Musimy jednak stawić temu czoła! Wydawałby się, że to proste zadanie. Należy jednak uważać – często podczas tego procesu popełniamy jeden błąd, który szkodliwie pływa na nasze zdrowie.

Po praniu czeka nas suszenie, i to właśnie tutaj popełniamy jeden poważny błąd. Zazwyczaj suszymy swoje ubrania w domu. Jak się okazuje – nie powinniśmy tego robić! Może to mieć nieprzyjemne skutki…

Niebezpieczne pranie

Jak informuje portal.abczdrowie.pl, z doniesień ekspertów wynika, że suszenie ubrań w mieszkaniu może być dla nas bardzo szkodliwe – szczególnie w okresie zimowym. Dlaczego nie powinniśmy suszyć ubrań w domu? Okazuje się, że suszenie ubrań w domu przyczynia się do zwiększenia wilgotności powietrza – i to aż o 30%.

Jak wiadomo, wilgoć w powietrzu to idealna przestrzeń dla grzybów pleśniowych, w związku z czym następstwem suszenia prania w domu, jest występowanie pleśni i skraplanie się wody na oknach, co tworzy duże niebezpieczeństwo i doprowadza do kataru siennego, alergii czy astmy. 

  1. Pilny komunikat ministerstwa edukacji. Rodzice nie będą zadowoleni, ale nie mogą nic zrobić
  2. Niestety, nadeszła 2 fala, źle się dzieje. Sklepy właśnie wprowadzają limity na makaron, mąkę, mleko, papier inne, porażające doniesienia z Australii
  3. Masowe kontrole już trwają. Polacy, którzy nie zrobili jednej rzeczy, mogą zapłacić kilkaset złotych kary

Pranie – jak sobie z nim poradzić?

Właściwe suszenie może być problematyczne dla rodzin, które nie posiadają balkonu, ogrodu, czy tarasu. Są jednak alternatywne rozwiązania. Najlepszym z nich jest suszarka bębnowa.

Inna alternatywa to suszarnie, znajdujące się w wielu blokach. Pora roku jednak sprzyja najodpowiedniejszemu suszeniu ubrań – na świeżym powietrzu. I właśnie takie suszenie wszystkim zalecamy. A jeśli chcesz się dowiedzieć, jak dokładnie wyczyścić dom naturalnymi składnikami, polecamy nasz inny artykuł.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

babcia
fot. pixabay.com/ wilhei

Najlepszym rozwiązaniem będzie suszenie swoich ubrań na świeżym powietrzu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Media ostrzegają, Polacy z ograniczonym dostępem do gotówki. Lepiej się przygotować na czarną godzinę
  2. Prezydent aresztowany, oskarżenia są bardzo ciężkie. Zaskakująca wiadomość dotyczy Hasima Thaci, głowy Kosowa
  3. Anna Popek świętuje 52 urodziny. Czego życzycie uwielbianej dziennikarce?
  4. Jarosław Bieniuk usłyszał wyrok. Wiemy, jaką decyzję podjął sąd w sprawie byłego piłkarza
  5. Policja w domu gwiazdy TVN. „Doszło do naruszenia nietykalności cielesnej”
  6. Gdy panna młoda weszła do kościoła, starsze osoby prawie zemdlały na jej widok. Niewiele kobiet by się odważyło

Źródło: planeta.life

 

Poprzedni artykułTylko dziś i jutro Biedronka rozdaje produkty za darmo. Okazji jest więcej, trzeba się spieszyć
Następny artykułRozwiodła się z mężem, który znęcał się nad nią i dziećmi. Po 10 latach dostała list, odebrało jej mowę
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.