Prawo jazdy, zdaniem specjalistów, w ujęciu rocznym stacji nawet o 40 tysięcy kierowców więcej, a wszystko to za sprawą nowych przepisów, które mają wejść w życie już niebawem. Co zakłada ma nowelizacja Prawa o ruchu drogowym? Kierujący będą musieli mieć się na baczności. Wielu z nas te zmiany się nie spodobają. 
 
Już za kilka miesięcy, bo 1 lipca, w życie ma wejść nowelizacja ustawy prawa o ruchu drogowym. Okazuje się, że od tego czasu kierowcom przyjdzie o wiele łatwiej stracić prawo jazdy. Dlaczego? Pojawią się duże zmiany dotyczące dopuszczalnej prędkości. 
 
 
 
Za co stracimy prawo jazdy?
 
Prawo jazdy stracimy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h, również poza terenem zabudowanym. Od 1 lipca zostanie także ujednolicona dopuszczalna prędkość. Bez względu na porę dnia, będzie to 50 km/h w terenie zabudowanym. 
 
 
 
Nowe przepisy mogą nie spodobać się wielu kierowcom. Jak donosi portal WCR, specjaliści zakładają, że ujęciu rocznym prawo jazdy straci nawet o 40 tysięcy więcej osób. W nowelizacji ustawy nie brakuje również zapisów dotyczących pieszych. 
  1. Pilne: mogą zostać wprowadzone restrykcje w poruszaniu się? Zaskakujące słowa Szumowskiego
  2. Smutne, mama ujawniła, co siostry robiły z Kacperkiem. Ciężko powstrzymać łzy
  3. Nie żyje legendarny muzyk, miał koronawirusa. Cały świat zamarł

Nowe prawa pieszych

Nowelizacja ustawy to nie tylko możliwość łatwej utraty prawa jazdy. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie zakazu korzystania z telefonu przez pieszych, znajdujących się przed oraz na pasach. Niewykluczone też, że piesi zostaną zobowiązani do noszenia odblasków po zmierzchu. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

prawo jazdy
Fot. Free-Photos, Pixabay

Nowelizacja ustawy prawa o ruchu zakłada regulację dopuszczalnej prędkości. Kierowcy o wiele łatwiej będą mogli stracić prawo jazdy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od dziś znów można jeździć Veturilo. Co trzeba wiedzieć?
  2. Dzieci lądują w szpitalach, ale nie przez koronawirusa. Bardzo rzadka choroba za granicą
  3. Zauważyłeś spinacz w nawiewie samochodu? Ciężko będzie ci uwierzyć, gdy poznasz prawdziwy powód
  4. Ogolili, przebrali i nakarmili bezdomnego. Nie można uwierzyć w efekt finalny
  5. Większość z nas źle przyrządza kurczaka. Popełniamy ogromny błąd, zapominając o kilku zasadach
  6. Minister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykach

źródło: wrc.net.pl

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.