Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki zwrócił się do wszystkich Polaków z bardzo pilnym apelem. Prezes Rady Ministrów za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie, na którym przemawia w sprawie, która dotyczy wielu z nas. 

Premier wystosował bardzo pilny komunikat, w którym zwraca się do Polaków o pomoc. Z uwagi na to, że sytuacja robi się coraz bardziej poważna rząd robi wszystko, co może by maksymalnie załagodzić sytuację. Niezbędna jest przy tym pomoc ludzi po przebytej chorobie.

Premier Mateusz Morawiecki. Apel do Polaków

Mam wielką prośbę do wszystkich ozdrowieńców, oddawajcie krew i osocze. Pomóżcie ocalić czyjeś życie – napisał na Facebooku premier. Prezes Rady Ministrów poprosił wszystkich ludzi po przebytym zakażeniu COVID-19 o pomoc dla chorych. Podczas zmagań z koronawirusem bardzo potrzebujemy codziennej ludzkiej solidarności. Jednym z jej przejawów jest oddawanie krwi i osocza dla chorych na COVID-19 – dodał.

W opublikowanym nagraniu szef rządu podkreślił, że druga fala pandemii koronawirusa uderzyła zdecydowanie mocniej niż ktokolwiek się spodziewał. Zaznaczył także, że z COVID-19 zmaga się cały świat.

Prezes Rady Ministrów zauważył, że listopad może być najtrudniejszym ze wszystkich miesięcy podczas walki z epidemią koronawirusa. Zaznacza, że z uwagi na ciężkie chwile wszyscy powinniśmy być solidarni i pomagać najbardziej potrzebującym. Zdaniem premiera najbardziej solidarni będą ozdrowieńcy, którzy oddadzą krew potrzebującym.

– Przed nami listopad, być może najtrudniejszy miesiąc w walce z epidemią. Dlatego dzisiaj potrzebujemy solidarności, ludzkiej, prostej, zwykłej solidarności. Tę solidarność pokazują wszyscy ozdrowieńcy, którzy mogą oddawać krew i oddają swoją krew, bo dopóki nie zostanie wynaleziona skuteczna szczepionka, jest to jedna z metod, które spowalniają chorobę, a więc być może ratują ludzie życie – powiedział premier.

  1. Mateusz Morawiecki już nie wytrzymał. Padły ostre słowa do wszystkich Polek i Polaków
  2. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  3. Nagła zmiana dla Polek i Polaków. Rząd zmienił zdanie w ostatniej chwili, jest jeszcze jeden zakaz

Premier Mateusz Morawiecki: Stając się dawcami krwi, dawcami osocza, stajecie się dawcami życia

Podczas swojego przemówienia premier Mateusz Morawiecki zwrócił się z apelem do wszystkich ludzi, którzy wyleczyli się z zakażenia koronawirusem. Nalega, by ci, którzy mogą oddali krew dla chorych na COVID-19.

– Z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach chciałbym zaapelować do wszystkich ozdrowieńców. Jeżeli możecie oddać krew, to oddajcie ją. Stając się dawcami krwi, dawcami osocza, stajecie się dawcami życia – apeluje Prezes Rady Ministrów.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych nowych 27 875 przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. W przeciągu ostatniej doby zmarło 349 ludzi. Według statystyk ministerstwa w szpitalach przebywa obecnie 20 949 osób, a liczba łóżek dla pacjentów zakażonych COVID-19 wynosi 30 896.

Dane resortu zdrowia wskazują, że suma respiratorów w naszym kraju to 2357. Na chwilę obecną wsparcia urządzenia wymaga 1813 pacjentów. Kwarantanną zostało objęte 441 832 osoby. Od początku pandemii z koronawirusa wyleczyło się 200 510 osób.

ZOBACZ WIDEO:

Premier wystosował bardzo pilny apel do Polaków. Prosi, by ozdrowieńcy z COVID-19 oddawali osocze na pomoc dla chorych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  2. Blisko 200 ofiar śmiertelnych, gigantyczne zniszczenia. Żywioł uderzył potężną siłą za granicą. Odradzane są wszelkie wyjazdy do egzotycznych krajów
  3. Wiśniewski ma na koncie nie tylko kilka małżeństw. Ujawnił całą prawdę „Byłem kiedyś z facetem”
  4. Małgorzata Socha ujawniła całą prawdę na temat męża. Fani zdębieli, gdy usłyszeli jej słowa
  5. Dziennikarz RMF nie mógł powstrzymać śmiechu. Szef Gabinetu Prezydenta ujawnił, czym zajmuje się Kinga Duda
  6. Sesja narzeczeńska u Pawła z „Rolnik szuka żony”. Zakochani z Baśkami w tle
  7. Pijemy go stanowczo za mało. Zachwycające działanie soku z aloesu, nic tak cudownie nie działa na odporność

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułWidzowie ”Rolnik szuka żony” mocno się zdziwią. Za tydzień nie zobaczą kolejnego odcinka, wielkie rozczarowanie
Następny artykułSzpital nie przyjął kobiety, która pracowała w nim 35 lat. Odesłali ją do domu, niestety zmarła
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl