Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszą nowe zalecenia. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego, skupi się przede wszystkim na temacie edukacji i dodatkowych środkach bezpieczeństwa. Już teraz zapadła pierwsza decyzja w sprawie powrotu do szkół. 

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w rozmowie z WP zdradził, jakie tematy podczas dzisiejszej konferencji, która odbędzie się tuż po zebraniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, poruszą Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Informacja dotycząca powrotu do szkół i terminu egzaminów zostanie przedstawiona – zapowiedział Michał Dworczyk. 

Nowe zalecenia Premiera i Ministra zdrowia

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w rozmowie z WP zdradził, najnowsze doniesienia dotyczące powrotu dzieci do szkoły. Czy odbędzie się ono po Wielkanocy?

We wtorek dzieci do szkół nie pójdą – skomentował w WP Michał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pełne zalecenia premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, zostaną ogłoszone 9 kwietnia, podczas kolejnej konferencji prasowej.  

Do opinii publicznej zostaną podane informacje dotyczące dalszych ustaleń roku szkolnego oraz egzaminów dojrzałości i ósmoklasisty. Rząd ogłosi również obostrzenia dotyczące Świąt Wielkanocy jak i wprowadzenia dodatkowych środków ostrożności w walce z rozprzęganiem się koronawirusem. 

  1. Przyłapali Agatę Dudę i zrobili jej kompromitujące zdjęcia. Wielka burza, wielu jej nie wybaczy
  2. Przełom w walce z koronawirusem, wynalazek Polaków ma 100% skuteczność. Ruszyła masowa produkcja
  3. Nowa propozycja Komisji Europejskiej ws. zamknięcia granic UE. Polska zamknięta na dłużej?

Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Ostateczna decyzja dotycząca powrotu dzieci do szkół, zapadnie podczas dzisiejszego zebrania rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. 

Końcowe ustalenia w tej oraz innych sprawach, poda podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zostanie poruszony również temat noszenia maseczek ochronnych przez obywateli RP.

Maseczki to temat ważny. Pojawia się w dyskusji ekspertów i opinii publicznej. Szereg krajów już przyjął obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, aby ograniczyć możliwość kropelkowania i emisji wirusa. O tym również będzie mówił prof. Szumowski i premier – dodał Michał Dworczyk w WP.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Incydent na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Policja zareagowała natychmiast
  2. Czy możesz na święta jechać do rodziny? Wszystko jasne, nie ma wątpliwości
  3. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę
  4. Pani Jolanta dostała rachunek od właściciela lokalu i zbladła. Nie mogła uwierzyć w wypisaną kwotę
  5. Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem
  6. Dzieci płakały, widząc, co policja robi z tatą, który zabrał je na spacer. Nagranie pojawiło się w sieci

źródło: wp.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.