Premier wystosował pilny apel do wszystkich Polek i Polaków. Szef rządu przestrzegał przed trzecią falą koronawirusa w naszym kraju. Apeluję, by pozostać w Święta Bożego Narodzenia w domu, a trzy tygodnie po Świętach wykorzystać na dobrowolną narodową kwarantannę — powiedział w rozmowie z Interią Mateusz Morawiecki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • O co apelował premier Morawiecki
  • Co takiego powiedział nt. szczepień na koronawirusa
  • Dzięki czemu, według premiera, najbliższe letnie wakacje będą „normalne”

Premier zachęcał również do tego, aby jak najmniej się przemieszczać i nie planować żadnych zimowych wyjazdów.

Musimy bezpiecznie doczekać do rozpoczęcia szczepień — mówił dalej w rozmowie z portalem.

Apel premiera na Boże Narodzenie

W niedzielę na portalu Interia pojawił się obszerny wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim. W rozmowie redaktor poruszył m.in. kwestię sytuacji epidemiologicznej. Zapytał, czy wizja całkowitego lockdownu wydaje się być szefowi rządu prawdopodobna.

Bardzo się niepokoję kapryśną naturą wirusa i faktem, że w wielu krajach Europy znowu nabiera on na sile. Bardzo mocno przestrzegam przed trzecią falą także u nas — odpowiedział.

W dalszej części apelował o to, aby na święta Bożego Narodzenia pozostać w domach. Premier przyznał jednocześnie, że doskonale rozumie tych obywateli, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez swoich najbliższych. Podkreślił jednak, że „nadrzędną wartością jest życie”.

W czasie takich wielopokoleniowych rodzinnych spotkań młodzi zarażają starszych, wśród których COVID zbiera śmiertelne żniwo — tłumaczył.

Polityk apelował nie tylko o to, aby na czas świąt i 3 tygodnie po nich, pozostać w domach, lecz także o to, aby pomagać osobom samotnym. Dodał, że należy to czynić w sposób bezpieczny dla siebie i innych.

Premier wypowiedział się na temat szczepień na koronawirusa

Premier zapowiedział, że „musimy bezpiecznie doczekać do rozpoczęcia szczepień” i zadeklarował, że zaszczepi się „najszybciej i natychmiast, jak tylko nadejdzie jego kolej”. W ten sposób chce zachęcić innych Polaków.

Dziennikarz Interii przypomniał, że blisko 50 proc. Polaków jest przeciwna szczepieniom. Dodał, że to bardzo „marny wynik, bo w innych krajach Europy ten wskaźnik utrzymuje się na poziomie nawet 80-90 proc.”

Jestem zwolennikiem szczepień i będę do nich przekonywał. One w niesamowity sposób zmieniły świat. Pamiętam z dzieciństwa osoby skrzywdzone przez okrutną chorobę Heinego — Medina. To straszne wspomnienie. Tę chorobę wyeliminowano całkowicie właśnie dzięki szczepionce — przypomniał.

Zaznaczył, że COVID „dokonał strasznego spustoszenia na świecie”. W tym miejscu zaapelował również do „tych bardziej sceptycznych”, aby oni również poddali się szczepieniom.

Dzięki temu będziemy mogli szybciej wrócić do normalnego życia. Mam nadzieję, że dzięki szczepionkom już najbliższe letnie wakacje będą normalne — wyraził nadzieje.

Ostatnio my również postanowiliśmy zapytać o szczepienia znanego wirusologa prof. Włodzimierza Guta.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Interia

 

Poprzedni artykułSytuacja Kościoła w ostatnich latach. Czy instytucja traci wiernych?
Następny artykułAndrzej Duda żegna Piotra Machalicę. Prezydent napisał rzecz, której nikt się nie spodziewał
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl