Premier Pakistanu jest oburzony sytuacją, jaka miała miejsce w tym kraju. Media nagłośniły sprawę brutalnego gwałtu na kobiecie, której zepsuł się samochód na autostradzie. Napadli ją mężczyźni, którzy dopuścili się gwałtu kobiety na oczach dwójki jej dzieci. Ta sytuacja wywołała ogromną dyskusję. Zdaniem Irmana Khana powinna zostać wprowadzona kara kastracji za takie przestępstwa.

Premier Pakistanu zaproponował formę kary, która nie mieści się w europejskich standardach. Mężczyzna jest jednak wściekły na to, że mężczyźni w Pakistanie pozwalają sobie na takie zachowania. Uważa, że tak straszna kara skutecznie by ich od tego odwiodła. 

Premier ostro zareagował na przestępstwo

Premier Pakistanu zdecydował się na bardzo mocne słowa. Podczas wywiadu, którego udzielił dla programu publicystycznego Breaking News. Odniósł się w nim do głośnej sytuacji, jaka miała miejsce na autostradzie w Pakistanie. Kobieta jechała samochodem z dwojgiem swoich dzieci. Auto miało jakąś awarię, więc matka musiała zatrzymać się na poboczu i wezwać pomoc.

Zanim ta się pojawiła, napadło ją kilku mężczyzn. Kobieta schowała się do samochodu, ale napastnicy wybili szybę i wyciągnęli ją siłą ze środka. Wtedy właśnie zgwałcili ją na oczach dzieci siedzących w aucie, później okradli i zbiegli z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała 15 mężczyzn, ale żadnemu nie udowodniono udziału w przestępstwie. Daily Mail podaje, że jest dwoje podejrzanych.

Kastracja za gwałt – premier Pakistanu nie ma litości

W rozmowie z Breaking News premier przyznał, że zdecydowałby się na wprowadzenie kary śmierci za gwałt, ten jednak sposób kary może nie być dobrze widziany przez UE. Dlatego zasugerował, żeby kastrować śmiałków, którzy zdecydują się siłą wykorzystać kobietę. Podobnie jak morderstwa ocenia się w stopniach, tak samo miałoby być ocenianie przestępstwa seksualne.

Te, które osiągnęłyby status pierwszego stopnia, byłyby karane chemiczną kastracją, którą, jak sądzi premier, wprowadzono już w kilku krajach na świecie. Trudno uznać jego pomysł za łatwy w realizacji. Jest to jednak taki wymiar kary, który skutecznie oddaliłby gotowych popełnić seksualne przestępstwo od wprowadzenia takiego zachowania w czyn.

Źródło: Daily Mail, Breaking News 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl